портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Приліпка Олексій Васильович

Опубліковано 24 серпня 2021 року, 14:50

Консолідатор науки та виробництва

Олексій Приліпка – завідувач кафедри закритого ґрунту НУБіП України, доктор економічних наук, професор, академік Академії технологічних наук України. Героя України отримав 13 листопада 2002 року.

Родом із Черкащини. Народився в с. Богодухівка Чорнобаївського району. Дитинство припало на злиденні повоєнні роки, тож змалечку пізнав справжню ціну хліборобської праці. Батьки зранку до ночі тяжко працювали в колгоспі, привчаючи дітей любити рідну землю, цінувати людську працю.

Талант менеджера державного масштабу і найкращі організаторські здібності Олексій Приліпка розкрив під час роботи на посаді генерального директора підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця», куди його призначили в 1994 р. Отримавши господарство в напівзруйнованому стані та на межі фінансового банкрутства, за короткий період зумів вивести його в лідери вітчизняного аграрного сектору, підняти до рівня розвиненого багатогалузевого господарства.

В агрокомбінаті впроваджено сучасні комп’ютеризовані методи управління виробничими процесами. Фахівці підприємства застосовують передові технології, створюють нові сорти овочевих культур.

Олексій Васильович зумів зазирнути наперед і вдало поєднати роботу на землі з набутими науковими знаннями. Він – автор майже 30 наукових робіт, зокрема семи посібників для вузів та фахівців підприємств. Під його керівництвом успішно працюють Науково-дослідний і навчальний центр закритого ґрунту, кафедра закритого ґрунту та Науково-навчальний центр плодоовочівництва НУБіП України.