портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Іванов Федір Антонович

Опубліковано 24 серпня 2021 року, 14:39

Агроном найвищого рівня

Федір Іванов – один із найкращих фахівців рільництва в Миколаївській області, мав великий авторитет як організатор. Очолював сільськогосподарське товариство «Ольвія». Отримав відзнаку Героя України у вересні 2002 року.

«Згори» йому неодноразово «радили» очолити завод-радгосп «Ольвію», який фактично розвалювався. І хоч по життю Федір Антонович був дуже енергійною, відвертою і водночас прагматичною людиною, він на цю «пропозицію» ніяк не наважувався – надто великою була відповідальність. “Але ж серце не кам'яне, щоб спостерігати, як хтось гине, і не спробувати його врятувати", – згадував він. Так, 25 січня 1985 року, Федір Іванов очолив господарство в селі Парутине. І цю дату односельці, а згодом і мешканці навколишніх сіл Котеліного та Прибузького, вважають початком відродження сільгосппідприємства «Ольвія».

Через майже 20 років господарство вже міцно стояло на «ногах», – писав у автобіографії Федір Антонович у 2002 році, – немає боргів.

Безумовно, Федір Іванов був агрономом найвищого рівня. Особливо його приваблювали пшениця, соняшник і кукурудза. Із ними він постійно експериментував, вирощував нові сорти, продавав якісне насіння. Для нього не існувало, як тепер кажуть, виробничих таємниць – він залюбки ділився інформацією про усі тонкощі агротехнологій виробництва. Йому навіть дорікали агрономи з власного господарства: мовляв, у сусідів тепер краще росте, ніж у нас. Але від цього, здається, Федір Антонович радів ще більше.

Слово Федора Іванова коштувало багато: він завжди виконував те, що обіцяв.