портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Боровик Олександр Григорович

Опубліковано 24 серпня 2021 року, 14:52

Великий господарник

Олександр Боровик – заслужений працівник сільського господарства, генеральний директор виробничо-наукового селекційного центру з м'ясного та молочного скотарства «Авангард», почесний член Української академії аграрних наук, громадський і політичний діяч. Герой України з листопада 2002 року.

Олександр Григорович народився у селі Свердловка Коропського району, що на Чернігівщині. Після закінчення школи працював у місцевому колгоспі «Авангард», до якого повернувся після служби в армії. Був комбайнером, бригадиром тракторної бригади, механіком, у 1967 році став керівником колгоспу. Відтоді присвятив цьому агропідприємству все своє життя.

З ініціативи Олександра Григоровича в Свердловці було запроваджено повний цикл виробництва і переробки сільськогосподарської продукції. Тут зведено тепличне господарство, м'ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, будинок культури, школу, дитсадок, торговельний комплекс, зал урочистих подій. Повністю забезпечені житлом зі всіма зручностями були  вчителі, медики, спеціалісти, які працювали в селі. Крім того, за сприяння Олександра Григоровича село газифікували найпершим у районі.

Він належав до складу комісій із питань аграрної та земельної реформи, з питань аграрної політики при Президентові України. Очолював ініціативну групу зі створення Аграрної партії України, був заступником голови цієї політичної сили.

У 1994–1998 роках – народний депутат України 2-го скликання.