портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства – шовкогосподарства «Сахновщинське»

Опубліковано 14 березня 2019 року, 11:53

На виконання пункту 6 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2019 року та наказу Мінагрополітики від 24 січня 2019 року № 22 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства – шовкогосподарства «Сахновщинське» (надалі – Підприємство, ДП «Шовкогосподарство «Сахновщинське»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період діяльності з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 22.02.2019 № 24-22/1.

Плановий внутрішній аудит відповідності діяльності ДП «Шовкогосподарство «Сахновщинське» засвідчив порушення вимог законодавчих та нормативних актів.

Діяльність Підприємства не відповідала основній меті його створення щодо організації виробництва племінних і промислових коконів тутового шовкопряда, а також вирощування сіянців шовковиці для відновлення тутових насаджень.

Загальна оцінка ефективності управління Підприємством та використання його активів за 2018 рік свідчить про значну залежність Підприємства від зовнішніх фінансових джерел, неналежний рівень фінансового стану та інвестиційну непривабливість.

У 2017-2018 роках Підприємство здійснювало свою діяльність без затвердженого фінансового плану, який є основним плановим документом державного комерційного підприємства.

Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності у 2017 році засвідчив збитковість Підприємства та незначний показник прибутку у 2018 році.

Установчі документи ДП «Шовкогосподарство «Сахновщинське» не приведені до вимог Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, затвердженого наказом Міністерства від 19.09.2016 № 311.

Фінансова звітність за 2017 рік містила суттєві викривлення та не забезпечувала передачу зовнішнім та внутрішнім користувачам правдивої та достовірної інформації про діяльність Підприємства для прийняття відповідних рішень.

Підприємством не забезпечено виконання наказу Мінагрополітики від 02.06.2015 № 201 в частині надання до Мінагрополітики результатів щорічної інвентаризації для формування і надання відомостей до Єдиного реєстру об’єктів державної власності, а також реєстрації права власності на нерухоме майно та оформлення земельних ділянок.

Підприємством упродовж досліджуваного періоду не досягався регіональний середньостатистичний рівень урожайності продукції рослинництва.

Будівлі та споруди ДП «Шовкогосподарство «Сахновщинське»» частково зруйновані та втратили своє первісне господарське призначення.

Підприємством не розроблені, не затверджені та відповідно не впроваджені регламенти, які б забезпечували здійснення внутрішнього контролю і регулювали правові та економічні відносини.

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux