портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства "Ніжинський комбінат хлібопродуктів"

Опубліковано 09 серпня 2019 року, 15:41

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.03.2019 № 306 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» та операційного плану діяльності з внутрішнього аудиту Міністерства аграрної політики та продовольства України на 2019 рік, проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного підприємства за період діяльності з 01.01.2017 по 31.03.2019.

Плановий аудит відповідності діяльності державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (далі – ДП «Ніжинський КХП» або Підприємство) засвідчив факти порушення вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, надання послуг, збереження і використання активів, законності та ефективності використання державних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 05.07.2019 № 24-22/12.

Аудиторський звіт підписаний керівництвом ДП «Ніжинський КХП» із коментарями (запереченнями), які не надані у визначені законодавством терміни.

Діяльність ДП «Ніжинський КХП» у досліджуваний період була збитковою.

У порушення Господарського кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відповідальними посадовими особами філії «Хлібна база № 87» ДП «Ніжинський КХП» не надано жодних регістрів бухгалтерського обліку, на підставі яких складалась фінансова звітність.

Аудиторським дослідженням встановлено численні факти неефективного та непродуктивного використання основних фондів Підприємства.

Не ефективне використання державного майна ДП «Ніжинський КХП» та не забезпечення прибуткової діяльності Підприємства загалом призвело до відчуження (реалізації) майна філії «Хлібна база № 87» ДП «Ніжинський КХП».

У порушення вимог Порядку подання фінансової звітності», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» інвентаризаційну комісію ДП «Ніжинський КХП» не допущено на територію філії «Хлібна база №87».

Підприємством подані до господарського суду Чернігівської області позовні заяви про визнання недійсними результатів цільового аукціону та договору купівлі-продажу, визнання права власності та про зобов’язання повернути майно філії «Хлібна база № 87» ДП «Ніжинський КХП».

Також в ході аудиту встановлено невиконання ряду рекомендацій, наданих за результатами попереднього аудиту, про виконання яких Підприємство письмово повідомило Мінагрополітики.

Формування даних фінансової звітності ДП «Ніжинський КХП» здійснювалось з порушенням Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Не вживалось вичерпних заходів щодо зменшення наявної дебіторської заборгованості.

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні аудиторські рекомендації.

Матеріали аудиту передані до правоохоронних органів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux