портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства "Чорноморський"

Опубліковано 24 квітня 2019 року, 17:52

На виконання пункту 8 плану проведення внутрішніх аудитів у Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2019 року та наказу Мінагрополітики «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Чорноморський» від 06 березня 2019 року № 110, Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період діяльності з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 19.04.2019 № 24-22/7.

Плановий внутрішній аудит відповідності діяльності державного підприємства «Чорноморський» (надалі – ДП «Чорноморський», Підприємство за період з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року засвідчив окремі факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо виконання планів і процедур, ефективності використання державних коштів і майна.

На час проведення внутрішнього аудиту план санації ДП «Чорноморський» керуючим санацією виконано, конкурсні та поточні кредиторські вимоги до боржника погашені в повному обсязі. Комітет кредиторів в межах справи про банкрутство відсутній. Керуючим санацією до суду поданий звіт про виконання плану санації.

Фактична діяльність, яка здійснювалася ДП «Чорноморський» у періоді, що досліджувався, відповідала напрямкам діяльності Підприємства, передбаченим Статутними положеннями.

Керівництвом ДП «Чорноморський» (у відповідних періодах) не дотримано вимог статті 57 Господарського Кодексу України та низки наказів Уповноваженого органу управління щодо приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

Внаслідок не вірного застосування бухгалтерією Підприємства Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291, на рахунку бухгалтерського обліку 15 «Капітальні інвестиції» у 2017 році не відображено придбані основні засоби.

Отримані ДП «Чорноморський» врожаї сільськогосподарських культур відповідали середньо-районному рівню.

Ціни на реалізовану ДП «Чорноморський» с/г продукцію в досліджуваному періоді знаходилися в межах рівня середньозважених реалізаційних цін на аналогічну продукцію по Одеській області.

Підприємством не створено резерв сумнівних, чим не дотримано вимоги пунктів 8-11 П(с)БО № 10 «Дебіторська заборгованість».

Наявність в обліку ДП «Чорноморський» простроченої кредиторської заборгованості, по якій минув термін позовної давності є порушенням пункту 5 П(с)БО № 11 «Зобов’язання» (в частині визнання зобов’язання при умові, що його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення).

Керуючим санацією ДП «Чорноморський» здійснено перереєстрацію земельних ділянок та внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень щодо власника та правокористувача земельними ділянками, якими є Тарутинська районна державна адміністрація Одеської області та ДП «Чорноморський» відповідно.

На Підприємстві впродовж досліджуваного періоду забезпечувався належний внутрішній контроль, ведення бухгалтерського обліку здійснювалося у відповідності до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку та нормативно-правових актів стосовно документального забезпечення записів у бухгалтерському обліку та звітності.

В ході аудиту мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності, з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керуючому санацією ДП «Чорноморський» надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux