портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Позаплановий аудит ефективності планування і виконання бюджетної програми за КПКВК 2801460 «Надання кредитів фермерським господарствам»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:08

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 березня 2018 року № 156 «Про проведення позапланового аудиту ефективності планування і виконання бюджетної програми за КПКВК 2801460 «Надання кредитів фермерським господарствам» та результатів її виконання, Управлінням внутрішнього аудиту проведено позаплановий аудит ефективності планування і виконання зазначеної бюджетної програми за період з 01 січня 2015 року до 31 грудня 2017 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 30.03.2018 № 24-22/7.

Аналіз показників затрат за досліджуваною програмою засвідчив, що у 2015 році показники затрат виконані на 100 %, у 2016 році обсяг кредитів, спрямованих на придбання техніки, обладнання, поповнення обігових коштів, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництво та реконструкцію виробничих і невиробничих приміщень на 6,4% менше, ніж передбачено паспортом, що пояснюється відмовою двох фермерських господарств від отримання кредиту. У 2017 році - на 0,6 % менше, ніж передбачено паспортом, що пояснюється раптовою хворобою голови фермерського господарства та неможливістю отримати кошти.

Збільшення кількості фермерських господарств, яким надалася фінансова допомога у 2015 та 2017 році, пояснюється кількістю задоволених конкурсною комісією Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд) заявок та зменшенням показника обсягу підтримки на 1 фермерське господарство. Зменшення кількості фермерських господарств, яким надалася фінансова допомога у 2016 році пояснюється збільшенням допомоги на 1 фермерське господарство.

У 2015-2017 роках показники якості програми виконані на 100%.

При наданні кредитів фермерським господарствам встановлено випадки порушення п.11 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1102 (зі змінами) щодо неподання копій документів, що підтверджують цільове використання коштів.

В порушення підпунктів 6, 8 пункту 11 Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040, Укрдержфондом не розроблено Положення про організацію претензійної та позовної роботи.

При наявності в штатному розписі в регіональних відділеннях Укрдержфонду трьох посадових осіб, здебільшого проводиться лише одна комісія за рік на визначення претендентів щодо отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами та укладаються договори з досить малою кількістю переможців, що свідчить про необхідність оптимізації регіональних відділень. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Укрдержфонду та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux