портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит відповідності діяльності Волинської філії державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:20

На виконання пункту 12 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 10 вересня 2018 року № 441 «Про проведення аудиту відповідності діяльності Волинської філії державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» (надалі – ДП «ЦСЕНСМ», Підприємство, Волинська філія ДП «ЦСЕНСМ», Філія), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеної Філії за період діяльності з 01 січня 2016 року до 30 червня 2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 06.10.2018 № 24-22/23.

Норми Положення про Волинську філію ДП «ЦСЕНСМ» не відповідають нормам чинного законодавства і Статуту Підприємства.

Проведеним аналізом фактичної діяльності Філії Підприємства, встановлено, що з передбачених у Положенні про Волинську Філію ДП «ЦСЕНСМ 17-ти видів діяльності, постійно забезпечується виконання лише чотирьох із них.

Аналіз фінансово-господарської діяльності засвідчив, що основні засоби Філії зношені до 95 %. При цьому, при аудиторському дослідженні стану збереження та законності операцій із необоротними активами встановлено, що Філією не проводилась дооцінка основних засобів та інших необоротних активів, які мають нульову балансову вартість.

Також, наявна негативна тенденція щодо збільшення зобов’язань Філії. Наразі, загальна сума зобов’язань перевищує вартість активів Філії, як наслідок – виникла криза ліквідності і Філія увійшла в стан «технічної неплатоспроможності». Аудитом виявлено факт доведення Філії до банкрутства.

Реалізаційні ціни на продукцію рослинництва Філії встановлювались не прозоро, розпорядчими документами (наказами) не оголошувались та керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» не затверджувались, а лише погоджувались запропоновані ціни, що призвело до порушення вимог пункту 4.3. Статуту Підприємства в частині встановлення ціни.

Бухгалтерський облік Філії здійснювався з порушенням Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку та інших нормативно-правових актів стосовно документального забезпечення записів у бухгалтерському обліку та звітності, що призвело до недостовірності звітності Філії та ДП «ЦСЕНСМ».

В недотримання вимог пунктів 10, 12-16 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.11.2005 № 790, на Філії відсутні акти визначення справедливої вартості сільськогосподарської продукції та біологічних активів, які б ґрунтувалися на цінах активного ринку.

Керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» та Філії не забезпечувався належний контроль за процесом оприбуткуванням продукції рослинництва під час збирання урожаю, що створювало додаткові ризики, які не сприяли ефективній господарській діяльності Філії та Підприємства в цілому.

Керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» та Філії у супереч вимог п. 1 ст. 1 Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів з 01.01.2016 по 30.06.2018.

При звільнені керівника Філії факт передачі майна не оформлено відповідним актом приймання-передачі. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Волинської Філії Підприємства та ДП «ЦСЕНСМ» надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux