портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит відповідності діяльності Вінницької філії державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:19

На виконання пункту 11 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 14 серпня 2018 року № 401 «Про проведення аудиту відповідності діяльності Вінницької філії державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» (надалі – Вінницька філія ДП «ЦСЕНСМ», Вінницька Філія Підприємства, Філія Підприємства), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеної Філії Підприємства за період діяльності з 01 січня 2016 року до 31 серпня 2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 14.09.2018 № 24-22/21.

Проведеним аналізом фактичної діяльності Філії Підприємства, встановлено, що з передбачених у Положенні про Вінницьку Філію Підприємства 17 видів діяльності, постійно забезпечується виконання лише двох із них.

Аналіз фінансово-господарської діяльності Вінницької філії ДП «ЦСЕНСМ» показав негативну тенденцію щодо зменшення отриманого прибутку у 2017 році, порівняно з 2016 роком та отримання збитку у І півріччі 2018 року. Також, за досліджуваний період простежується негативна тенденція щодо зменшення чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

Значні відхилення фактичних показників фінансово-господарської діяльності від встановлених фінансовими планами на 2016, 2017 та 2018 роки свідчать про неналежний рівень планування обсягів коштів для функціонування Вінницької філії ДП «ЦСЕНСМ» та недотримання вимог ч. 2 ст. 75 Господарського кодексу України щодо отримання доходів і здійснення видатків у відповідності до фінансового плану.

Реалізаційні ціни на продукцію рослинництва по Вінницькій Філії встановлювались не прозоро, розпорядчими документами (наказами) не оголошувались та керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» не затверджувались, а лише погоджувались запропоновані ціни, що призвело до порушення вимог пункту 4.3. Статуту Підприємства в частині встановлення ціни.

В недотримання вимог пунктів 10, 12-16 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.11.2005 № 790, на Філії відсутні акти визначення справедливої вартості сільськогосподарської продукції та біологічних активів, які б ґрунтувалися на цінах активного ринку, затверджених генеральним директором ДП «ЦСЕНСМ».

Керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» та Вінницької філії не забезпечувався належний контроль за процесом оприбуткуванням продукції рослинництва під час збирання урожаю, що створювало додаткові ризики, які не сприяли ефективній господарській діяльності Підприємства.

При аудиторському дослідженні стану збереження та законності операцій із необоротними активами встановлено, що на Вінницькій Філії не проводилась дооцінка основних засобів та інших необоротних активів, які мають нульову балансову вартість.

У 2016-2018 роках керівництвом ДП «ЦСЕНСМ» та Вінницької філії не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів за 2016-2017 роки та І квартал 2018 року відповідно до вимог п. 1 ст. 1 Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», що підпадає під адміністративну відповідальність та оприлюднення звіту про укладені договори в системі. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Філії Підприємства та ДП «ЦСЕНСМ» надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux