портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит відповідності діяльності державного підприємства «Племрепродуктор «Степове»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:20

На виконання пункту 1 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 11.09.2018 № 445 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Племрепродуктор «Степове» (надалі – ДП «Племрепродуктор «Степове», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 30.06.2017.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 19.10.2018 № 24-22/24.

Діяльність Підприємства впродовж 2016 року, І півріччя 2017 року характеризувалася відсутністю сталих виробничих показників, низьким рівнем виробництва валової продукції сільського господарства та заслуговувала на негативну оцінку. В зазначений період на Підприємстві ведення бухгалтерського обліку здійснювалося з порушеннями та не забезпечувалося фіксування численних фактів здійснення господарських операцій.

На час проведення аудиту відповідності в цілому діяльність Підприємства відповідає статутним та законодавчим вимогам, розробленим внутрішнім регламентам щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності та ведення бухгалтерського обліку.

Розроблена та затверджена керівником Підприємства організаційна структура управління ДП «Племрепродуктор «Степове» характеризує підпорядкованість і підзвітність керівників структурних підрозділів Підприємства директору, визначає роль і обов’язки адміністративного та виробничого персоналу, встановлює відповідні повноваження і процеси прийняття рішень.

Фінансовий результат діяльності ДП «Племрепродуктор «Степове» у 2016 році становив прибуток. За результатами діяльності у 2017 році Підприємством отримано збитки. Результатом діяльності за І півріччя 2018 року ДП «Племрепродуктор «Степове» є чистий прибуток.

Аудитом встановлено, що отримання Підприємством у 2017 році чистого збитку відбулося за рахунок реалізації сільськогосподарської продукції за цінами, нижчими від собівартості та розкрадання державного майна попереднім керівником шляхом зловживання своїм посадовим становищем, внаслідок чого правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження.

Нанесені ДП «Племрепродуктор «Степове» збитки віднесені на збитки Підприємства, а не відшкодовано за рахунок винних осіб, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та вимоги Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій.

Затвердження Уповноваженим органом управління фінансового плану ДП «Племрепродуктор «Степове» на 2016-2017 роки відбулося із порушенням терміну, визначеного ч. 2 ст. 75 Господарського Кодексу України та п.5 Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015 № 205, а саме, після 1 вересня року, що передує плановому.

Внаслідок недосягнення середньостатистичного рівня урожайності впродовж досліджуваного періоду по пшениці, ячменю та соняшнику Підприємством втрачено можливість додатково отримати доходи.

У досліджуваному періоді керівництвом Підприємства в порушення вимог статті 75 Господарського кодексу України, Закону України «Про публічні закупівлі» здійснювалися закупівлі товарів без оприлюднення інформації на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Держзакупівлі. Онлайн».

Відсутність на Підприємстві до вересня 2017 року «Положення про ведення договірної роботи», яке б визначало порядок ведення договірної роботи та контролю за дотриманням договірних зобов’язань, порядок підготовки проектів договорів, їх погодження відповідними посадовими особами ДП «Племрепродуктор «Степове» та передбачало б їх персональну відповідальність за підготовку і візування проекту договору є факторами ризику в діяльності Підприємства.

На порушення вимог підпункту 6 пункту 11 Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, в період до 20.09.2017 правова оцінка проектів договорів не надавалася, договори підписувалися директором Підприємства одноосібно, що призвело до порушення вимог ст. 180, 189 Господарського кодексу України в частині дотримання істотних умов договору, а саме відсутні: предмет договору (номенклатура, асортимент), кількість продукції (робіт, послуг) та ціна договору.

Реалізаційні ціни на продукцію тваринництва та рослинництва по Підприємству встановлювались розпорядчими документами (наказами) та затверджувались керівництвом.

Підприємством при здійсненні готівково-розрахункових операцій не дотримувались вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Аудитом встановлені порушення умов Колективного договору Підприємства при встановленні окремим працівникам понаднормової доплати до посадового окладу, а також нарахування та виплату коштів за суміщення професій (посад). В ході проведення аудиту незаконні кошти виплат заробітної плати відшкодовано шляхом внесення в касу середньомісячної заробітної плати, відповідно до ст. 132 Матеріальна відповідальність у межах середнього місячного заробітку КЗпП України.

Ступінь зносу основних засобів ДП «Племрепродуктор «Степове» у досліджуваному періоді мав стійку тенденцію до зростання, що свідчить про низький рівень інвестиційної політики Підприємства щодо оновлення основних засобів.

Підприємством не проводилась переоцінка (дооцінка) основних засобів та інших необоротних активів, які мають нульову вартість, чим не дотримано вимоги Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003, № 561 П(С)БО 7 «Основні засоби».

Аудитом встановлені порушення вимог Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань.

На час проведення аудиту Підприємством проведена робота по відновленню технічних паспортів на 24 одиниці транспортних засобів (більшість наявних на Підприємстві транспортних засобів були зареєстровані на радгосп «Степовий»), а також оформлені та зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності на 17 об’єктів нерухомості (нежитлові приміщення), які перебувають у власності ДП «Племрепродуктор «Степове» та в період до вересня 2017 року не були зареєстровані.

В порушення вимог п. 1 розділу 3 Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій та П(с)БО № 8 «Нематеріальні активи» в бухгалтерському обліку ДП «Племрепродуктор «Степове» не відображена вартість права користування земельними ділянками. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux