портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит відповідності діяльності державного підприємства «Піщанський кар’єр»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:19

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Піщанський кар’єр» від 14 серпня 2018 року № 400 (далі – Підприємство, ДП «Піщанський кар’єр»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено позаплановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2017 по завершений звітний період 2018 року, який засвідчив окремі факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, законності та ефективності використання державних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 21.09.2018 № 24-22/22.

ДП «Піщанський кар’єр» з 2011 року по липень 2017 року не додержувалися принципи послідовності та безперервності ведення бухгалтерського обліку, в результаті чого Підприємством не дотримувались вимоги п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Також, ДП «Піщанський кар’єр» не подавало фінансову, податкову і статистичну звітність до контролюючих органів та Уповноваженого органу управління (Мінагрополітики). Контроль за діяльністю Підприємства з боку Мінагрополітики не здійснювався, з 2011 року до лютого 2017 року керівник державного підприємства «Піщанський кар’єр» Уповноваженим органом управління не призначався.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться недостовірні відомості про розмір статутного капіталу та Уповноважений орган управління (Державний комітет України по харчовій промисловості).

Основним видом діяльності Підприємства до 2002 року був видобуток вапнякового каменю для цукрової промисловості. У зв’язку із зупинкою виробництва та ліквідацією окремих цукрових заводів – основних споживачів продукції ДП «Піщанський кар’єр», погіршення якості вапняку та активізацією зсувних явищ на кар’єрі, з 2002 року Підприємство зупинило виробництво та розробку родовища.

Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 21.10.2008 № 534, у зв’язку з припиненням робіт, передбачених дозволом більш як на 2 роки, ліцензія на видобуток анульована та відповідно фінансово-господарська діяльність Підприємства припинена.

Після призначення на посаду у лютому 2017 року та прибуття на Підприємство, керівником виявлено повну відсутність будь-яких установчих і бухгалтерських документів, основних засобів (окрім залишків будівель та споруд в аварійному та непридатному для експлуатації стані), матеріально-технічної бази та Статутного капіталу, що унеможливлювало здійснення господарської діяльності Підприємства, передбаченої Статутом.

Керівником ДП «Піщанський кар’єр» проведено роботу щодо відновлення бухгалтерського обліку, прийнято на роботу 12 працівників та затверджено штатний розклад, проведено інвентаризацію майна Підприємства та незалежний аудит, залучено фахівців для визначення реальної кількості відходів виробництва попередніх років, досягнуто домовленість із районною державною адміністрацією та дорожньою службою району про відновлення під’їзних шляхів до кар’єру та спільними зусиллями розчищено чагарники і відновлено дорожнє покриття.

Єдиним джерелом доходу Підприємства у ІІ півріччі 2017 року та І півріччі 2018 року був чистий дохід від реалізації відсіву вапнякового, який утворився та закладений у відкриті склади під час здійснення основного виду діяльності в попередніх періодах.

У період з 2008 року по липень 2017 року ДП «Піщанський кар’єр» не здійснювало господарської діяльності взагалі, відповідно борги, що були у попередніх періодах не сплачувались. В результаті чого у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області станом на 20.08.2018 перебуває зведене виконавче провадження до складу якого входить 27 виконавчих документів про стягнення коштів з ДП «Піщанський кар’єр».

В рамках кримінального провадження, Підприємству з травня 2018 року заборонено здійснювати будь-яку господарську діяльність, пов’язану з видобуванням корисних копалин, перевезенням та збутом вже видобутих копалин (у тому числі відходів від виробництва), Виконавчою службою накладено арешти на банківські/поточні рахунки та на кошти, що перебувають у касі Підприємства або надходять до неї, що абсолютно унеможливлює рух грошових коштів, здійснення фінансово-господарської діяльності, виплати заробітної плати.

Негативним моментом є те, що згідно судових рішень, правоохоронними органами на ДП «Піщанський кар’єр» проведено обшуки та вилучено документи (договори, первинні (оперативні) бухгалтерські, касові та інші документи).

При цьому, до моменту заборони здійснення господарської діяльності, працівники отримували заробітну плату та Підприємством сплачувалися обов’язкові платежі до Державного бюджету України. Також, проводилося поступове погашення боргових зобов’язань, які виникли в попередніх періодах.

Блокування з травня 2018 року правоохоронними органами юридично та фактично діяльності ДП «Піщанський кар’єр» призвело до неможливості укладання Підприємством договорів поставки відходів виробництва (відсіву вапнякового) та відповідно до недоотримання доходів.

На даний час встановлено негативний факт зростання заборгованості із заробітної плати працівникам та обов’язкових платежів.

Піщанським відділенням поліції Бершадського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області майже впродовж п’яти років, з порушенням строків, визначених статтею 219 Кримінально процесуального кодексу України, проводило досудове розслідування  відносно колишнього керівника Підприємства та лише у вересні 2017 року матеріали кримінального провадження скеровано до суду.

На час закінчення аудиту судового рішення (ухвали, постанови тощо) стосовно притягнення колишнього керівника ДП «Піщанський кар’єр» до кримінальної відповідальності немає.

Відповідно до Технічного звіту про визначення об’ємів відсіву дроблення вапнякового каменю, виконаного на замовлення Підприємства, встановлено, що насипи відсіву на відкритих складах ДП «Піщанський кар’єр» утворилися в період до 1999 року.

В порушення вимог п. 2 ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», фінансова звітність ДП «Піщанський кар’єр» за І півріччя 2018 року містить недостовірні дані щодо вартості запасів.

Аналізом стану боргових зобов’язань встановлено, що в досліджуваному періоді Підприємство мало пасивне сальдо, тобто кредиторська заборгованість перевищувала дебіторську заборгованість.

Внаслідок недотримання Підприємством вимог ст. 509, 610, 611 Цивільного кодексу України, не проведення належної претензійно-позовної роботи, не забезпечено стягнення дебіторської заборгованості, що призвело до втрати боржника у зобов’язанні та завдання збитків.

У порушення вимог ст. 75 Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015 № 205 Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутні фінансового плану. Як наслідок, впродовж січня-червня 2018 року без наявності планових завдань, тобто з порушенням вимог п. 2 ст. 75 Господарського Кодексу України, Підприємство отримувало доходи та проводило витрати.

На час проведення аудиту Підприємством проводиться робота стосовно отримання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку площею 43 га та отримання документів, що посвідчують право власності.

Підприємством не розроблено та відповідно не погоджено з Мінагрополітики Положення «Про облікову політику підприємства», чим порушено вимоги Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та наказів Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про ведення бухгалтерського обліку» та «Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об’єктами державної, комунальної власності».

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux