портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит ефективності планування і виконання бюджетної програми за КПКВК 2801160 «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:17

На виконання наказу Мінагрополітики від 20 липня 2018 року № 347 «Про проведення аудиту ефективності планування і виконання бюджетної програми за КПКВК 2801160 «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» та результатів її виконання» та пункту 5 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року, Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит ефективності на ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» (далі – ДП «ВД Солерудліквідація», Підприємство) за період з 01 січня 2017 року по 31 липня 2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 27.08.2018 № 24-22/19.

Управлінням внутрішнього аудиту складено акт про відмову від підпису аудиторського звіту у випадку неприбуття відповідального за діяльність об’єкта аудиту до Мінагрополітики в узгоджену дату. Керівництвом Підприємства направлено коментарі, за результатами розгляду яких, Управлінням внутрішнього аудиту підготовлений письмовий висновок щодо їх обґрунтування.

Аналізом виконання результативних показників бюджетної програми за КПКВК 2801160 «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» встановлено не в повній мірі їх виконання.

Зокрема, не виконання основної мети створення Підприємства, а саме: «виконання державної цільової програми з організації, контролю та заходів і робіт, пов’язаних з ліквідацією державного підприємства «Солотвинський солерудник», спричинене недостатнім бюджетним фінансуванням програми за КПКВК 2801160 «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області».

ДП «ВД Солерудліквідація» на час проведення аудиту не отримано усіх необхідних дозволів для практичної реалізації проекту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» згідно з вимогами законодавства України.

Директором ДП «ВД Солерудліквідація» не виконано вимоги наказу Мінагрополітики від 19.09.2016 № 311 «Про внесення змін до примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України» щодо приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

Встановлені випадки незаконного списання пального.

Не забезпечено своєчасне і повне внесення ДП «ВД Солерудліквідація» платежів до бюджету згідно з установленим порядком, внаслідок чого Підприємством сплачено штраф та пеню.

Також, не забезпечено дотримання вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 в частині оформлення первинних бухгалтерських документів.

Директором ДП «ВД Солерудліквідація» здійснювалися відрядження без погодження з Уповноваженим органом управління – Мінагрополітики наказів на відрядження.

ДП «ВД Солерудліквідація» на час проведення даного аудиту не отримано земельної ділянки для потреб, пов’язаних з користуванням надрами та усіх необхідних дозволів для практичної реалізації проекту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» згідно з вимогами законодавства України, чим порушено Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 8 «Нематеріальні активи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 № 242.

На основні засоби, які не придатні до експлуатації і не підлягають відновленню, не складались окремі інвентаризаційні описи, внаслідок чого не в повній мірі забезпечено якісне проведення інвентаризацій та відображення їх результатів у 2017 році, відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань.

Штатні розписи ДП «ВД Солерудліквідація» не погоджені з Мінагрополітики.

Встановлення посадових окладів працівникам ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» у 2017 році та І півріччі 2018 року без дотримання норм і гарантій, передбачених законодавством та Галузевою угодою, призвело до недоотримання заробітної плати працівниками Підприємства.

Директором ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» проводилось відкликання працівників Підприємства з щорічної відпустки з порушенням статті 79 Кодексу законів про працю України.

Також, не проводився перерахунок відпускних, що призвело до незаконних виплат відпускних працівникам Підприємства.

ДП «ВД Солерудліквідація» не визначена величина резерву сумнівних боргів та не відображена в Балансі та Звіті про фінансові результати у складі інших операційних витрат, що призвело до викривлення фінансової звітності Підприємства.

Всупереч вимогам Постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання бюджетних коштів» від 11.10.2016 № 710, допущено незаконне витрачання коштів на використання більше одного легкового автомобіля.

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux