портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:20

На виконання пункту 7 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 18 вересня 2018 року № 452 «Про проведення аудиту відповідності діяльності Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу» (надалі – Інститут, НДІ «Украгропромпродуктивність»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Інституту за період діяльності з 01 січня 2016 року до 30 вересня 2018 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 09.11.2018 № 24-22/27.

Аудитом встановлені розбіжності між вимогами Методики складання планів і звітів для науково-дослідних установ продуктивності АПК України та фактичною процедурою та термінами подання Координаційних планів на затвердження в Мінагрополітики, а також не доведенням Інститутом зональним центрам обсягу витрат праці в людино-днях на наступний плановий період та процесу реалізації (впровадження) нормативно-економічної продукції, які носять не системний характер.

Придбання Інститутом паливно-мастильних матеріалів здійснювалося з поділом предмету закупівлі (бензину А-95) на частини. Також аудитом встановлено незаконне списання пального.

Колективний договір на 2010-2012 роки містить нормативно-правові акти, які втратили чинність, відповідні зміни до Колективного договору, зазначені органом реєстрації щодо врахування вимог Закону України «Про відпустки» та визначення режиму роботи (час початку, закінчення роботи, перерва на обід) Інститутом не вносились, чим не дотримано вимоги Закону України «Про колективні договори».

В порушення Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 № 1482, у 2017 році та за 9 місяців 2018 року НДІ «Украгропромпродуктивність» здійснено передачу державного майна на баланс зональних та регіональних центрів продуктивності без рішення Мінагрополітики.

Свідоцтва про право власності на нерухоме майно та частину приміщень в Інституті відсутні, що свідчить про невиконання вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно».

За результатами проведених у 2016 та 2017 роках щорічних інвентаризацій, комісією не надавались керівництву пропозиції щодо проведення переоцінки основних засобів з нульовою залишковою вартістю, які використовуються за призначенням, списання або відновлення непрацюючих основних засобів, чим не дотримано вимоги Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.09.2014 № 879.

Позовна робота в НДІ «Украгропромпродуктивність» не сприяла забезпеченню захисту та відновленню порушених інтересів Інституту.

НДІ «Украгропромпродуктивність» здійснено неефективне використання коштів на оплату юридичних послуг.

Положення про облікову політику НДІ «Украгропромпродуктивність» не відповідає вимогам чинного законодавства.

Також, не забезпечено належну організацію внутрішнього контролю в Інституті.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву НДІ «Украгропромпродуктивність» та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux