портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державної науково-технічної установи Українського державного проектно-вишукувального інституту «Укрцукропроект»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 15:56

На виконання пункту 4 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 30.01.2018 № 41 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державної науково-технічної установи Українського державного проектно-вишукувального інституту «Укрцукропроект» (надалі – ДНТУ УДПВІ «Укрцукропроект», Установа), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеної державної установи за період з 01.01.2016 по 31.01.2018.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 23.02.2018 № 24-22/3.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів, процедур з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, законності та ефективності використання державних коштів і майна, а також відсутність регламентів щодо цінової політики.

Фактична діяльність, що здійснювалася ДНТУ УДПВІ «Укрцукропроект», відповідала напрямкам діяльності Установи, передбаченим Статутом. Однак, Установою не виконано вимог низки наказів Мінагрополітики щодо затвердження нової редакції Статуту Установи та приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту та визначення статутного капіталу.

У порушення вимог Господарського кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015  № 205, ДНТУ УДПВІ «Укрцукропроект» впродовж досліджуваного періоду здійснювала свою діяльність за відсутності затвердженого фінансового плану.

Установою в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку» проведені незаконні витрати на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

Ефективність управління ДНТУ УДПВІ «Укрцукропроект» характеризується уповільненням темпів економічного зростання, та низьким рівнем інвестиційної політики щодо оновлення основних засобів.

Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності ДНТУ УДПВІ «Укрцукропроект» за період 2016-2017 років свідчить про збитковість Установи, наявність тенденції до збільшення збитку. Одним із факторів, що призводить до збитковості є необхідність перерахування доплат до наукових пенсій колишніх працівників до Пенсійного фонду України.

Аудитом встановлені порушення в нарахуванні премій та доплат до заробітної плати.

Керівництвом Установи не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів та оприлюднення звіту про укладені договори в електронній системі державних закупівель. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Установи та структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux