портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Юрковецький спиртовий завод»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:12

На виконання наказу Мінагрополітики «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Юрковецький спиртовий завод» від 20.04.2018 року № 203 та пункту 15 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року, Управлінням внутрішнього аудиту, проведений плановий аудит відповідності діяльності ДП «Юрковецький спиртовий завод», за період 01.01.2016 по 01.04.2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 01.06.2018 № 24-22/12.

Проведеним аудитом встановлено, що діяльність Підприємства в цілому відповідає вимогам чинного законодавства, однак бухгалтерський облік на Підприємстві здійснювався з порушенням вимог законодавчих та нормативних актів стосовно порушень фінансової дисципліни та законності здійснення видатків.

Використання виробничих потужностей у 2016 році складало 8 %, у 2017 році лише 2 %. У І кварталі 2018 року Підприємство не виробляло продукцію взагалі.

Діяльності Підприємства є збитковою, причиною являється висока собівартість продукції та суттєве зменшення кількості реалізованої продукції.

Реалізація спирту етилового здійснювалась частково за цінами, які не відповідають та є нижчими фактичним відпускним цінам. Аудитом встановлені проблемні питання щодо реалізацій спирту етилового.

З керівниками Підприємства не укладались контракти, чим порушено вимог Господарського кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України «Про застосування контрактної форми трудового договору» та Статуту ДП «Юрковецький спиртзавод».

Підприємство має заборгованість по заробітній платі та заборгованість за відповідними податками із заробітної плати працівників.

Договори безвідсоткової поворотної фінансової позики, укладались за відсутності погодження Уповноваженого органу управління.

ДП «Юрковецький спиртзавод» провадило свою діяльність без наявності затвердженого фінансового плану в результаті чого, проведено незаконних витрат на цілі стосовно яких існує заборона на їх проведення, у разі незатвердження фінансового плану.

Статут ДП «Юрковецький спиртовий завод» не відповідає вимогам Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, затвердженого наказом Орган управління майном від 17.09.2012 № 570 (зі змінами).

ДП «Юрковецький спиртовий завод» не дотримувався періодичності та порядку проведення інвентаризації активів та зобов’язань, правильності оформлення та відображення в бухгалтерському обліку її результатів.

Вартість права користування земельними ділянками не відображена в бухгалтерському обліку Підприємства.

Положення про облікову політику не погоджено органом управління.

Комісією з ліквідації концерну «Укрспирт» не вжито належних заходів щодо виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості» та наказу Мінагрополітики України від 10.08.2010 № 481 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» в частині реорганізації та приєднання до ДП «Укрспирт» всіх державних підприємств Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

Підприємством не розроблені, не затверджені та відповідно не впроваджені регламенти, які б забезпечували належне ведення бухгалтерського обліку та здійснення внутрішнього контролю.

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux