портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Виробничий південний біотехнологічний центр»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:14

На виконання пункту 6 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 11 червня 2018 року № 263 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Виробничий південний біотехнологічний центр» (надалі – ДП «ВПБЦ», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період діяльності з 01 січня 2016 року до 31 травня 2018 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 27.06.2018 № 24-22/15.

Керівництвом Підприємства не виконано вимоги наказу Мінагрополітики від 19.09.2016 № 311 «Про внесення змін до примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України» щодо приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

Аналіз фінансово-господарської діяльності ДП «ВПБЦ» провести неможливо у зв’язку з відсутністю фінансової звітності за 2017 рік та І квартал 2018 року.

Аудитом встановлено не подання керівництвом Підприємства до Мінагрополітики фінансової звітності за 2017 рік та І квартал 2018 року, чим не дотримано вимоги частини 1 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», пункту 1 наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.04.2017 № 213, пункту 1 аказу Міністерства аграрної політики а продовольства України від 29.01.2018 № 36, пункту 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 та пункту 9.2.9 Статуту ДП «ВПБЦ».

Проведення господарської діяльності Підприємством впродовж 2016-2018 років без наявності планових завдань, тобто з порушенням вимог п. 2 ст. 75 Господарського Кодексу України, в частині фінансово-економічного планування діяльності державного підприємства, свідчить про незадовільний стан менеджменту на ДП «ВПБЦ».

Директором ДП «ВПБЦ» не дотримано вимоги пункту 44.5 Податкового кодексу України та пункту 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 в частині повідомлення про втрату документів з фінансово-господарської діяльності Підприємства правоохоронних органів та Державну фіскальну службу України та не забезпечено належну організацію бухгалтерського обліку на Підприємстві.

Відсутність на Підприємстві «Положення про ведення договірної роботи», яке б визначало порядок ведення договірної роботи та контролю за дотриманням договірних зобов’язань, порядок підготовки проектів договорів, їх погодження відповідними посадовими особами ДП «ВПБЦ» та передбачало б їх персональну відповідальність за підготовку і візування проекту договору, а також відсутність внутрішніх регламентів, які б визначали порядок укладання договорів щодо реалізації продукції чи надання платних послуг, свідчить про відсутність внутрішнього контролю та є фактором ризику в діяльності Підприємства.

Також, не належним чином організоване зберігання та реєстрація договорів, внаслідок чого на Підприємстві не ведеться реєстрація договорів та відсутні оригінали окремих договорів.

Договори оренди приміщень всупереч підпункту 16 пункту 1 статті 5-1 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», не погоджені з органом управління. Також, не дотримано вимоги статті 11 Закону України «Про оренду державного і комунального майна», зокрема не проводилася оцінка державного майна, що надається в оренду. Орендна плата не розрахована у відповідності до вимог Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786 (із змінами). Крім того, частина коштів за оренду державного майна не перераховувалася до державного бюджету, як це передбачено зазначеною Методикою.

Аудитом встановлено, що за травень місяць 2018 року рахунки на оплату оренди орендарям не виставлялись, внаслідок чого ДП «ВПБЦ» недоотримано доходів від оренди.

Також, аудитом встановлено факти проведення готівкових розрахунків без їх фактичного оприбуткування в касі Підприємства, що є порушенням пунктів 11, 33, 39, 40 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148.

Підприємством не надано до Мінагрополітики та відповідно до Фонду державного майна України інформацію щодо 15 об’єктів нерухомого майна ДП «ВПБЦ», які не ввійшли в Єдиний реєстр об’єктів державної власності.

Аудитом встановлені численні порушення вимог «Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань» при проведенні інвентаризацій у 2016 та 2017 роках та оформленні їх результатів.

В ході аудиту при огляді державного майна ДП «ВПБЦ» виявлені основні засоби стан яких морально і технічно застарілий, ремонт не доцільний та в господарській діяльності Підприємства не використовуються і підлягають списанню.

Колективний договір ДП «ВПБЦ» на 2013-2016 роки втратив свою актуальність у зв’язку із змінами, внесеними у Галузеву угоду на 2014-2016 роки в частині розрахунків посадових окладів працівників Підприємства, чим не дотримано вимоги статті 7, 9 Закону України «Про колективні договори», ст. 97 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України «Про оплату праці».

В порушення підпунктів 6, 8 пункту 11 Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040, не розроблено Положення про організацію претензійної та позовної роботи на ДП «ВПБЦ».

Позовна робота на ДП «ВПБЦ» не сприяла забезпеченню виконання договірних зобов’язань у всіх сферах діяльності, забезпеченню захисту та відновленню порушених майнових прав та інтересів Підприємства.

Невжиття заходів, які передбачені умовами договорів, щодо відповідальності покупців та замовників за не своєчасну оплату реалізованої їм продукції та наданих послуг є фактором ризику зростання дебіторської заборгованості та стало причиною відволікання коштів Підприємства і недоотримання ним доходу.

Організація бухгалтерського обліку та стан його ведення Підприємстві не відповідали вимогам законодавчих та нормативно-правових актів.

Належний внутрішній контроль за діяльністю ДП «ВПБЦ» з боку керівництва Підприємства не забезпечувався.

Всупереч вимог статті 29 Кодексу законів про працю України керівництвом ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр» не розроблено та не затверджено посадові інструкції працівників Підприємства, як результат не забезпечено ознайомлення працівників з їх правами та обов’язками. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux