портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства "Укрліктрави"

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:08

На виконання пункту 1 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 12 лютого 2018 року № 67 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Укрліктрави», Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період діяльності з 01 січня 2016 року до 28 лютого 2018 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 23.03.2018 № 24-22/6.

Фактична діяльність Підприємства відповідає видам діяльності, які передбачені Статутом та іншими регуляторними актами.

Уповноваженим органом управління та відповідальними за діяльність Підприємства при затвердженні Статуту ДП «Укрліктрави» не враховано положення про збільшення статутного капіталу ДП «Укрліктрави» за рахунок статутного капіталу і майна приєднаних державних підприємств, що суперечить положенням відповідного законодавства та як наслідок, розмір статутного капіталу Підприємства не відповідає справедливій вартості наявних активів.

У досліджуваному періоді діяльність ДП «Укрліктрави» була прибутковою, але спостерігався незначний спад отримання розміру чистого доходу (прибутків).

Дослідженням встановлено, що основною причиною зменшення розміру чистого доходу (прибутків) Підприємства стала реалізація однією із філій ДП «Укрліктрави» продукції (товарів, робіт, послуг) нижче собівартості.

Внаслідок невчасного затвердження Уповноваженим органом управління фінансового плану ДП «Укрліктрави» на 2017 рік, Підприємство провадило свою діяльність без наявності затвердженого фінансового плану. Вищезазначене призвело до не визначення обсягів та цілей спрямування коштів у 2017 році на виконання Підприємством своїх функцій відповідно до установчих документів.

В порушення статті 180 та статті 189 Господарського кодексу України при укладанні ДП «Укрліктрави» окремих договорів на реалізацію товарів, робіт, послуг не дотримано істотних умов договору, а саме відсутні: предмет договору (номенклатура, асортимент), кількість продукції (робіт, послуг) та ціна договору.

В недотримання вимог пунктів 10, 12-16 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи», на Підприємстві відсутні акти визначення справедливої вартості сільськогосподарської продукції та біологічних активів, які б ґрунтувалися на цінах активного ринку.

Керівництвом ДП «Укрліктрави» не забезпечувався належний контроль за процесом оприбуткуванням продукції рослинництва під час збирання урожаю, що створювало додаткові ризики, які не сприяли більш ефективній господарській діяльності Підприємства.

Уповноваженим органом управління не дотримано положень Законів України «Про управління об’єктами державної власності», «Про Фонд державного майна України», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Єдиний реєстр об’єктів державної власності» та «Про затвердження Методики проведення інвентаризації об’єктів державної власності», як наслідок – не забезпечено дієвий контроль щодо об’єктів нерухомого майна ДП «Укрліктрави», що є фактором ризику в частині збереження державного майна.

При проведенні в ході аудиту вибіркової інвентаризації на філіях Підприємства виявлені основні засоби стан яких морально і технічно застарілий, ремонт не доцільний та які в господарській діяльності філій не використовуються і підлягають списанню. Аудитом встановлені окремі порушення вимог «Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань» при оформленні матеріалів річної інвентаризації у 2016 році.

Внаслідок не внесення змін до наказу Підприємства «Про облікову політику та організацію бухгалтерського обліку державного підприємства «Укрліктрави», у відповідності із змінами, які внесені в Податковий кодекс України, визначення критеріїв віднесення матеріальних активів до основних засобів на Підприємстві проводиться не вірно.

Підприємством не внесено зміни у Колективний договір на 2013-2015 роки, зокрема до тарифної сітки та схем посадових окладів працівників Підприємства, чим не дотримано вимоги статті 7 Закону України «Про колективні договори», ст. 97 Кодексу законів про працю України та 15 Закону України «Про оплату праці».

Аудитом відповідності витрат на оплату праці встановлено поодинокі факти встановлення доплат за суміщення посад, які відшкодовані в повному обсязі в ході проведення аудиту.

Внаслідок порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість» та власних наказів про облікову політику, Підприємством не визначено величину резерву сумнівних боргів, що призвело до завищення величини прибутку та перевищення платежів до бюджету.

Підприємством недотримані вимоги Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» та Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання» в частині не проведення списання кредиторської заборгованості, по який минув термін позовної давності.

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux