портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Тульчинське виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:07

На виконання пункту 5 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Тульчинське виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві» від 12.02.2018 року № 66, Управлінням внутрішнього аудиту, проведений плановий аудит відповідності діяльності Підприємства, за період 01.01.2016 по 31.12.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.03.2018 № 24-22/4.

Проведеним аудитом встановлено, що діяльність ДП «Тульчинське племпідприємство» не в повній мірі відповідала вимогам законодавства, внутрішній контроль не забезпечив реагування на ризики. На Підприємстві відсутні внутрішні регламенти щодо дотримання планів, процедур, договірної та претензійно-позовної роботи, цінової політики, ефективності використання державних коштів і майна.

Фактична діяльність, що здійснювалася Підприємством, відповідала видам діяльності, передбачених Статутом. Однак, встановлено, що на ДП «Тульчинське виробниче підприємство по племінній справі» повністю відсутня основна матеріальна база, а саме – племінні тварини (бугаї-плідники).

Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності свідчить про неефективне використання активів, ріст зобов’язань та неспроможність ДП «Тульчинське племпідприємство» самостійно за отримані прибутки здійснювати розвиток виробництва. Основне джерело доходу Підприємства, це доходи, отримані від реалізації вирощеної сільськогосподарської продукції рослинництва, а не від реалізації продуктів тваринного походження (спермопродукції).

За результатами діяльності Підприємства з виробництва продукції тваринництва у 2016-2017 роках отримувало збитки, в результаті чого порушувались норми Господарського кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», П(С)БО № 15 «Дохід» та Статутних положень.

В порушення Господарського кодексу України, при укладанні договорів на реалізацію товарів, робіт, послуг Підприємством недотримано істотних умов договору, а саме відсутні: предмет договору (номенклатура, асортимент), кількість продукції (робіт, послуг) та ціна договору.

Боргові зобов’язання ДП «Тульчинське племпідприємство» у 2016-2017 роках збільшилися на 41,44 відсотки. Підприємство мало пасивне сальдо, що свідчить про неплатоспроможність Підприємства та відстрочок платежів за рахунок неплатежів кредиторам.

У 2016-2017 роках ДП «Тульчинське племпідприємство» не досягнуто показника середньостатистичного рівня урожайності по Тульчинському району.

Звіт про фінансові результати Підприємства за 2016 рік не відповідав даним бухгалтерського обліку, але помилка не мала вплив на фінансовий результат Підприємства.

ДП «Тульчинське племпідприємство» в порушення вимог наказу Міністерства фінансів України від 19.12.2006 № 1213, П(С)БО № 8 «Нематеріальні активи», не відображено в бухгалтерському обліку вартості земельних ділянок.

Керівником Підприємства не подавалися до Мінагрополітики щоквартальні звіти та річні звіти про виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку, а також майнового стану підприємства.

Затвердження фінансових планів Підприємства на 2016 та 2017 рік проводилось з порушенням термінів, визначених частини 2 ст. 75 Господарського кодексу України.

Організація внутрішнього контролю на Підприємстві не регламентована відповідними розпорядчими документами.

У 2016-2017 роках Підприємством не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів за 2016-2017 роки.

Аудитом встановлені інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux