портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Сумський державний селекційний центр»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:09

На виконання пункту 14 плану проведення внутрішніх аудитів у Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 23.03.2018 № 154 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Сумський державний селекційний центр» (далі – ДП «Сумський держселекцентр», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.

Аудиторський звіт від 27.04.2018 № 24-22/10, аудиторський висновок – негативний.

Аудитом встановлені факти порушення вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо виконання планів, дотримання процедур з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, управління Підприємством, законності та ефективності використання державного майна.

Зокрема, з 10 видів діяльності, передбачених Статутом ДП «Сумський держселекцентр», до 31.10.2016 Підприємство здійснювало лише один – реалізацію сперми племінних плідників.

Діяльність ДП «Сумський держселекцентр» у досліджуваному періоді – збиткова.

За зобов’язаннями Підприємства перед Сумською ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, згідно з Ухвалами суду, порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Сумський держселекцентр», зокрема:

-     з 01.10.2015 – введено процедуру розпорядження майном боржника та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів;

-     з 14.04.2016 – введено процедуру санації;

-     з 31.10.2016 – відкрито ліквідаційну процедуру (господарська діяльність Підприємства припинена).

Ліквідатором складено реєстри вимог кредиторів до якого увійшли 5 кредиторів.

Ураховуючи відсутність у ДП «Сумський держселекцентр» в 2016-2017 роках племінних тварин, Підприємством не забезпечено мети його створення, а саме: організації виробництва, реалізації сперми племінних плідників та іншої сільськогосподарської продукції, проведення роботи з відтворення поголів’я в племінних, товарних господарствах всіх форм власності та контролю за її ефективністю, отримання прибутку.

Відповідно до даних балансу Підприємства, вартість статутного капіталу не підтверджений його майном, як наслідок – не забезпечено виконання норм Статуту в частині підтвердження забезпечення статутного фонду вартістю активів Підприємства.

У переважній частині правовстановлюючі документи на нерухоме майно Підприємства відсутні.

Також, відсутнє документальне підтвердження права власності філій Підприємства на земельні ділянки.

Плановий внутрішній аудит відповідності діяльності Підприємства встановив, що система внутрішнього контролю не забезпечила реагування на ризики, що виникли в процесі управління зазначеним об’єктом державної власності. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Підприємства, структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux