портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства "Спецагро"

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:21

На виконання пункту 6 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 08.10.2018 № 482 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Спецагро» (надалі – ДП «Спецагро», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 30.09.2018.

Аудиторський звіт від 30.11.2018 № 24-22/28, аудиторський висновок – негативний.

На час проведення аудиту діяльність Підприємства в цілому відповідає статутним та законодавчим вимогам.

Унаслідок не використання (не надання в оренду) приміщень, розміщених по вул. Жмеринська, м. Київ та по вул. Вересіївський шлях м. Житомир, Підприємству нанесені збитки. При цьому, чистий фінансовий результат діяльності ДП «Спецагро» у 2016-2017 роках був прибуток. За результатами діяльності за 9 місяців 2018 року Підприємством отримано збитки.

Затвердження Уповноваженим органом управління фінансового плану ДП «Спецагро» на 2016-2017 роки відбулося із порушенням визначеного терміну, а саме, після 1 вересня року, що передує плановому, а у 2018 році Підприємством проводиться діяльність без наявності затвердженого фінансового плану, як наслідок незабезпечено дотримання норм пункту 2 статті 75 Господарського кодексу України. 

Не виконання у 2014-2015 роках наказів Мінагрополітики призвело до порушення норм частини третьої статті 74 Господарського кодексу України в частині утворення статутного капіталу Підприємства уповноваженим органом, як наслідок розмір статутного капіталу ДП «Спецагро» занижений.

У супереч вимог частини 4 статті 67 Господарського кодексу України договори безвідсоткової фінансової допомоги укладені Підприємством за відсутності погодження органу управління – Мінагрополітики.

Бухгалтерський облік на Підприємстві в окремих випадках здійснюється з порушенням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»), що призвело до недостовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності за 2015-2017 роки і 9 місяців 2018 року.

Правовстановлюючі документи на необоротні активи та земельні ділянки Підприємства відсутні, що свідчить про невиконання вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно».

Підприємством не проведена переоцінка (дооцінка) основних засобів та інших необоротних активів, чим не дотримано вимоги Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 № 561 П(С)БО 7 «Основні засоби».

У порушення вимог п. 1 розділу 3 Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій та П(с)БО № 8 «Нематеріальні активи» в бухгалтерському обліку ДП «Спецагро» не відображена вартість права користування земельними ділянками.

У досліджуваному періоді керівництвом Підприємства в порушення вимог статті 75 Господарського кодексу України, Закону України «Про публічні закупівлі» здійснювалися закупівлі товарів без оприлюднення інформації на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Держзакупівлі. Онлайн».

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux