портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства ремонтно-будівельної дільниці "Агрос"

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:15

На виконання пункту 2 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 12.07.2018 № 340 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства ремонтно-будівельна дільниця «Агрос» (надалі – ДП РБД «Агрос», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 30.06.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.08.2018 № 24-22/18.

Аналіз фінансово-господарської діяльності ДП РБД «Агрос» засвідчив незначне покращення фінансового стану Підприємства.

Однак, при детальному аналізі основних аналітичних показників фінансового стану ДП РБД «Агрос» встановлено, що Підприємство існує лише за рахунок надання послуг, а саме – власних приміщень стороннім організаціям для ведення їх власної господарської діяльності (надання тимчасових робочих місць), власні засоби для здійснення виробництва металевих конструкцій та виробів демонтовані, що унеможливлює здійснення виробничої діяльності, яка передбачена установчими документами ДП РБД «Агрос».

Поточна редакція Статуту ДП РБД «Агрос», в порушення вимог пункту 4 статті 57 Господарського кодексу України не містить розміру статутного капіталу.

Аудитом встановлено, що в порушення вимог пункту 1 розділу 3 Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій, Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи» та наказу Міністерства фінансів України від 19.12.2006 № 1213, право постійного користування земельними ділянками не відображено в бухгалтерському обліку на субрахунку 122 «Права користування майном» рахунку 12 «Нематеріальні активи», що свідчить про заниження активів Підприємства та недостовірність фінансової звітності Підприємства.

Крім цього, у звітності Підприємства містяться недостовірні дані щодо вартості статутного (зареєстрованого) капіталу. Визначення справедливої вартості активів Підприємства можливе після проведення експертної оцінки, відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891 з урахуванням вартості поліпшень (дах будівлі, металопластикові вікна), які проведені контрагентами Підприємства.

Керівництвом ДП РБД «Агрос» не дотримано вимог статті 57 Господарського Кодексу України та низки наказів Уповноваженого органу управління щодо приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

На Підприємстві не укладені трудові угоди з працівниками, а також не розроблені та не затверджені посадові інструкції працівників, які б регулювали організаційно-правовий статус працівників і визначали б їхні конкретні завдання та обов’язки, права, повноваження, відповідальність, знання та кваліфікацію.

Функція складання та контролю за виконанням показників фінансових планів не закріплена за жодним працівником ДП РБД «Агрос», що свідчить про відсутній контроль та є фактором ризику при плануванні та виконанні показників фінансових планів Підприємства.

В порушення вимог частини 2 ст. 75 Господарського Кодексу України, Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, ДП РБД «Агрос» провадило свою діяльність у 2016 році та І півріччі 2018 року без наявності затвердженого фінансового плану.

В досліджуваному періоді Підприємством здійснювалась діяльність з надання в оренду тимчасових робочих місць та відповідального зберігання, види діяльності якої не внесені до ЄДРПОУ, що в свою чергу є порушенням вимог ст. 259 Глави 29 Господарського кодексу України та п. 2 ст. 9 розділу 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Укладені в певні періоди керівниками ДП РБД «Агрос» правочини (договори) про надання тимчасових робочих місць здійснені для приховання іншого правочину, а саме договорів оренди, чим порушено вимоги статті 283 Господарського кодексу України, ч. 3 ст. 6 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Внаслідок не оформлення Підприємством орендних відносини у встановленому законодавством порядку, державним бюджетом України недоотримані додаткові надходження.

Крім цього, не відшкодування в досліджуваному періоді контрагентами витрат за спожиту електроенергію призвело до понесених збитків ДП РБД «Агрос».

Підприємством при здійсненні готівково-розрахункових операцій не дотримувались вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Керівником ДП РБД «Агрос» не забезпечено проведення обов’язкових інвентаризацій майна Підприємства перед складанням річної звітності за 2016-2017 роки та відповідно врахування в бухгалтерському обліку Підприємства їх результатів, як наслідок – не забезпечено документального підтвердження реального стану і оцінки активів, чим порушено вимоги ст. 3, 9, 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань.

Підприємством не розроблені, не затверджені та відповідно не впроваджені регламенти, які б забезпечували належне ведення бухгалтерського обліку та здійснення внутрішнього контролю. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux