портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Неполоковецький комбінат хлібопродуктів»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:21

На виконання пункту 9 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 30.10.2018 № 524 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Неполоковецький комбінат хлібопродуктів» (надалі – ДП «Неполоковецький КХП», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 30.09.2018.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 21.12.2018 № 24-22/29.

Виявлені аудитом недоліки в діяльності Підприємства мають обмежений вплив на стан справ у цілому, відображають реальний стан ДП «Неполоковецький КХП», але не в повній мірі відповідають вимогам законодавства та внутрішнім регламентам щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності та надання послуг.

Фактична діяльність Підприємства відповідає видам діяльності, які передбачені Статутом та іншими регуляторними актами.

Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності ДП «Неполоковецький КХП» засвідчив його прибутковість.

Затвердження Уповноваженим органом управління фінансових планів ДП «Неполоковецький КХП» на 2016 рік відбулося 09.11.2016, на 2017 рік – 21.12.2016 та на 2018 рік – 01.02.2018, тобто із порушенням терміну, визначеного ч. 2 ст. 75 Господарського Кодексу України та п.5 Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015 № 205, а саме, після 1 вересня року, що передує плановому.

Рівень виконання ДП «Неполоковецький КХП» фінансових планів по доходах мав стійку тенденцію до збільшення.

Проте, внаслідок не забезпечення внесення змін до фінансових планів на 2016, 2017 та 2018 роки ДП «Неполоковецький КХП» в досліджуваному періоді отримувало доходи та здійснювало витрати на цілі та в обсягах, які не передбачені його фінансовими планами.

ДП «Неполоковецький КХП» проведено незаконні витрати на благодійну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, які перевищують затверджені фінансовим планом та граничні (більше 1% від обсягу чистого прибутку попереднього звітного року), чим порушено частину 2 статті 75 Господарського кодексу України та не дотримано вимоги абзацу «в» підпункту 2 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 № 1673 «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів» (із змінами).

Аудитом розрахунків з підзвітними особами встановлено окремі випадки відшкодування витрат на відрядження, які не передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (із змінами та доповненнями), які під час проведення аудиту відшкодовано у повному обсязі.

В досліджуваному періоді оплата праці працівників Підприємства здійснювалася на підставі Колективного договору та штатних розписів, затверджених директором та погоджених Уповноваженим органом управління, розмір середньомісячної заробітної плати працівників Підприємства за досліджуваний період зріс майже у 1,5 рази.

У досліджуваному періоді керівництвом Підприємства у відповідності до вимог статті 75 Господарського кодексу України, Закону України «Про публічні закупівлі» та умов укладеного з ним контракту, здійснювалися закупівлі товарів, робіт та послуг через авторизовані електронні майданчики.

Реалізація ДП «Неполоковецький КХП» в досліджуваному періоді продукції та послуг здійснювалась за цінами, визначеними плановими калькуляціями та затвердженими окремими наказами Підприємства.

Ведення договірної роботи на ДП «Неполоковецький КХП» здійснюється у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 № 1040 «Загальне положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації».

Проведеним дослідженням наявної дебіторської заборгованості за термінами її виникнення встановлено, що станом на 30.09.2018 в бухгалтерському обліку ДП «Неполоковецький КХП» обліковується поточна дебіторська заборгованість з максимальною датою виникнення – квітень 2018 року.

В досліджуваному періоді, завдяки ефективно проведеної претензійно-позовної роботи, прослідковується позитивна тенденція щодо зменшення зобов’язань ДП «Неполоковецький КХП».

Відповідно даних фінансової звітності Підприємства, в обліку Підприємства обліковуються довгострокові зобов’язання (заборгованість з повернення бюджетної позики 1995 року). Позика надавалася Підприємству відповідно «Порядку надання бюджетної позики для фінансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур», затвердженого наказом Мінфіну, Міністерства економіки, Міністерства сільського господарства і продовольства України від 12.07.1995 № 119/109/193. Згідно з п. 24 зазначеного Порядку, списання безнадійної заборгованості, щодо стягнення якої судом прийнято рішення не на користь держави, яке набрало законної сили, та/або стягнення якої в судовому порядку є неможливим або недоцільним, здійснюється шляхом прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України, проект якого вноситься Мінфіном на підставі пропозицій Комісії з питань простроченої заборгованості перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками/фінансовою допомогою.

Аудитом дотримання законодавства в частині проведення індексацій, дооцінок та іншого перегляду вартості необоротних активів встановлено, що Підприємством за період з 01.01.2016 по 30.09.2018 не проводилась дооцінка основних засобів та інших необоротних активів, які мають нульову вартість, чим не дотримано вимоги Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003, № 561 П (С) БО 7 «Основні засоби».

Разом з тим, ступінь зносу основних засобів у досліджуваному періоді мав стійку тенденцію на рівні 70 %, що свідчить про низький рівень інвестиційної політики Підприємства щодо оновлення основних засобів.

Підприємством не у повному обсязі забезпечено якісне оформлення результатів проведених 2016-2017 роках інвентаризацій.

На Підприємстві впроваджені елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання.

Мали місце інші окремі недоліки і порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux