портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Харківський завод шампанських вин»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 15:55

На виконання пункту 3 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 19.01.2018 року № 26 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Харківський завод шампанських вин» (надалі – ДП «ХЗШВ», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 31.01.2018.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 09.02.2018 № 24-22/1.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, законності та ефективності використання державних коштів і майна, а також окремі факти неефективної цінової політики.

Фактична діяльність, що здійснювалася ДП «ХЗШВ», відповідала напрямкам діяльності Підприємства, передбаченим його Статутом. Однак, не виконано вимог наказів Мінагрополітики щодо затвердження нової редакції Статуту Підприємства та приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутності затвердженого фінансового плану.

Підприємством, в порушення вимог Постанови № 899, проведені незаконні витрати на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

Ефективність управління Підприємства характеризується уповільненням темпів економічного зростання, збільшенням залежності від залучених джерел та як наслідок – до зростання зобов’язань Підприємства та низький рівень інвестиційної політики щодо оновлення основних засобів.

Упродовж дослідженого періоду Підприємство мало структуру з високою часткою дебіторської заборгованості (спостерігалась негативна тенденція до її зростання), а також низьким рівнем грошових коштів та їх зменшенням, що вказує на проблеми з оплатою продукції та послуг Підприємства, та відволікання обігових коштів.

Поряд з цим, відбувалось зростання кредиторської заборгованості, що свідчить про погіршення стану платоспроможності ДП «ХЗШВ» і є фактором ризику втрати активів.

На фоні нестабільного фінансового стану Підприємства та розгляду справи про банкрутство, підвищуються ризики щодо погіршення партнерських взаємовідносин з контрагентами та активізації кредиторів з витребування боргів ДП «ХЗШВ».

Позовна робота на ДП «ХЗШВ» не сприяла забезпеченню виконання договірних зобов’язань у всіх сферах діяльності, забезпеченню захисту та відновленню порушених майнових прав та інтересів Підприємства.

Аудитом встановлені порушення в нарахуванні заробітної плати.

Керівництвом Підприємства не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів та оприлюднення звіту про укладені договори в електронній системі державних закупівель.

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Підприємству та структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux