портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:22

На виконання пункту 4 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 30 жовтня 2018 року № 523 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України» (надалі – Підприємство, ДП «Держрезервнасінфонд»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період діяльності з 01 січня 2016 року до 30 листопада 2018 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 22.12.2018 № 24-22/30.

Діяльність Підприємства не в повній мірі відповідає вимогам законодавства та внутрішнім регламентам щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, та надання послуг.

Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності ДП «Держрезервнасінфонд» свідчить про прибутковість Підприємства у 2016 році, та збитковість у 2017 році, та за 9 місяців 2018 року.

У 2017 році та за 9 місяців 2018 року Підприємством не забезпечувалось отримання доходів і здійснення видатків відповідно до затвердженого фінансового плану, який є основним плановим документом державного комерційного підприємства. Значні відхилення впродовж досліджуваного періоду фактичних показників фінансово-господарської діяльності від встановлених фінансовим планом засвідчили відсутність внутрішнього контролю за виконанням показників фінансових планів.

Позовна робота на ДП «Держрезервнасінфонд» не сприяла в повному обсязі забезпеченню виконання договірних зобов’язань у всіх сферах діяльності, забезпеченню захисту та відновленню порушених майнових прав та інтересів Підприємства.

Невжиття заходів, які передбачені умовами договорів, щодо відповідальності покупців та замовників за не своєчасну оплату реалізованої їм продукції та наданих послуг є фактором ризику зростання дебіторської заборгованості та стало причиною відволікання коштів Підприємства і недоотримання ним доходу.

Крім того, аудитом виявлено недоліки під час реалізації запасів, недостатній стан збереження майна, та невиконання нормативно-правових актів при списанні основних засобів, матеріальних цінностей та передачу майна в оренду.

У ході аудиту встановлені інші порушення, які викладені у аудиторському звіті.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву ДП «Держрезервнасінфонд» та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux