портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Черкаський консервний комбінат»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 15:56

На виконання пункту 10 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 19.01.2018 року № 25 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Черкаський консервний комбінат» (надалі – ДП «ЧКК», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного державного підприємства за період з 01.01.2016 по 01.04.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 12.02.2018 № 24-22/2.

У досліджуваному періоді діяльність ДП «ЧКК» була збитковою. Коефіцієнтний аналіз засвідчив нестабільність фінансового стану Підприємства, збільшення заборгованості та неспроможність погасити поточні зобов’язання власними ресурсами, інвестиційну непривабливість, а також не можливість відновлення основної діяльності ДП «Черкаський консервний комбінат» відповідно до мети його створення.

З 2007 року, після підписання мирової угоди, продажу та послідуючої приватизації найбільш ліквідних приміщень з прилеглими територіями, ДП «Черкаський консервний комбінат» основної своєї діяльності – виробництва консервів та іншої продукції високої якості для забезпечення потреб населення України, відповідно до мети створення Підприємства – не здійснювало.

На час проведення аудиту поняття «Цілісний майновий комплекс – ДП «Черкаський консервний комбінат» повністю втратило своє значення. Із передбачених у Статуті 10-ти видів діяльності фактично забезпечується виконання лише одного із них – управління нерухомим майном, що включає управління від імені власника житловою нерухомістю.

Підприємством в порушення вимог ст. 3, 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 33 П(С)БО № 7 «Основні засоби» не проведено списання з балансу багатоквартирних будинків, що призвело до викривлення фінансової звітності.

На підставі ухвал судів різних інстанцій, органами Державної фіскальної служби та Державною виконавчою службою описане (накладено арешт та частково реалізоване) майже все майно, яке залишилося у віданні ДП «ЧКК».

Внаслідок не здійснення будь-якої діяльності та відповідно отримання доходів, Підприємством обов’язкові платежі до державного бюджету сплачуються невчасно, що призводить до нарахування контролюючими органами штрафів та пені.

Стан фінансово-економічного планування на Підприємстві незадовільний. У порушення вимог ст. 75 Господарського Кодексу України та Порядку № 205, Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутні фінансових планів.

Всупереч Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», при наявній заборгованості перед бюджетом, ДП «Черкаський консервний комбінат» без відповідного зарахування коштів на відкриті рахунки в установах банків, здійснювалась неправомірне їх витрачання.

Також, в порушення вимог статті 97 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України «Про оплату праці», керівництвом Підприємства здійснювались інші не першочергові платежі (оренда транспортного засобу, оплата дизельного палива для нього та інші виплати на господарські потреби) при наявності значних не виконаних зобов’язань щодо оплати праці.

В порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, інвентаризація основних засобів перед складанням річної звітності за 2016-2017 роки не проводилася, бухгалтерією Підприємства інвентаризація розрахунків не здійснювалась, акти звірки розрахунків з контрагентами не складались.

Загалом в досліджуваному періоді ведення бухгалтерського обліку Підприємством здійснювалося з порушенням вимог Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку та нормативно-правових актів стосовно документального забезпечення записів у бухгалтерському обліку та звітності, збереженні документів, неповного відображення господарських операцій в облікових регістрах, відсутності аналітичного та синтетичного обліку активів, зобов’язань, касових операцій, та як наслідок – наданні недостовірних даних та звітності Підприємства Міністерству аграрної політики та продовольства України та іншим установам і організаціям.

Підприємством не розроблені, не затверджені та відповідно не впроваджені регламенти, які б забезпечували належне ведення бухгалтерського обліку та здійснення внутрішнього контролю. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких структурним підрозділам Мінагрополітики та керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux