портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного навчального закладу «Харківський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:15

На виконання пункту 9 Плану проведення внутрішніх аудитів у Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу від 04.06.2018 № 256 Мінагрополітики «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного навчального закладу «Харківський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК» (далі – Заклад, ДНЗ «Харківський ОНЦ АПК», Навчальний центр) Управлінням внутрішнього аудиту проведений плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Закладу за період з 01.01.2016 по 31.03.2018.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 27.06.2018 № 24-22/17.

Фактична діяльність ДНЗ «Харківського ОНЦ АПК» відповідала видам діяльності, які передбачені Статутом та іншим законодавчим і нормативно-правовим актам у сфері професійного навчання.

Однак, здійснення контролю за внутрішньогосподарськими процесами та закріплення персональної відповідальності і контролю за їх здійсненням у повній мірі не забезпечено відповідними регламентами, а саме: положеннями про договірну роботу, порядку надання платних послуг, порядку роботи бухгалтерської служби, облікової політики, які б забезпечували планування діяльності Навчального центру, управління коштами, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Так, у порушення вимог п.1 ст. 946 Цивільного кодексу України, в договорах з надання платних освітніх послуг не передбачено строків і порядку проведення розрахунків, як наслідок – ДНЗ «Харківський ОНЦ АПК» позбавлений можливості застосування штрафних санкцій і відповідно отримання додаткового доходу.

Системою планування, організації та обліку господарських процесів ДНЗ «Харківський ОНЦ АПК» не дотримані вимоги Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, Порядків надання платних освітніх послуг державними та комунальними закладами, які затверджені спільними наказами Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23.07.2010 № 736/902/758 в частині підтвердження та економічного обґрунтування відповідними розрахунками кошторисних призначень. Зокрема, погодженими Мінагрополітики штатними розписами у 2016 році та заходами щодо удосконалення навчально-матеріальної бази Навчального центру, які визначаються навчальними планами згідно з якими проводяться розрахунки витрат на відповідний період.

Недотримання штатної дисципліни на ДНЗ «Харківський ОНЦ АПК» призвело до зайвого нарахування коштів керівному складу та недоплат працівникам Навчального закладу.

При проведенні інвентаризацій Закладом не забезпечено об’єктивне та достовірне визначення результатів інвентаризації з метою їх подальшого відображення в системі обліку, а також прийняття відповідних рішень щодо усунення виявлених недоліків і порушень.

Незабезпечення єдиних принципів, методів і процедур, які використовуються для ведення бухгалтерського обліку, своєчасності відображення в обліку господарських процесів, складання і подання фінансової звітності призвели до порушення формування фінансових показників в обліку та фінансовій звітності, чим недотримані вимоги Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44 та як наслідок – порушені вимоги п. 4 ст. 13 та ст. 58 Бюджетного кодексу України та ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині надання користувачам для прийняття рішень повної інформації про фінансовий стан та результати діяльності.

За результатами проведеного внутрішнього аудиту керівнику Закладу та структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux