портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Одеське обласне підприємство по племінній справі в тваринництві»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:40

На виконання пункту 1 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Міністра аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 № 345 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Одеське обласне підприємство по племінній справі в тваринництві» (надалі – ДП «Одеське облплемпідприємство», Підприємство) Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01 січня 2015 року по 31 березня 2017 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 28.07.2017 № 24-22/13.

Проведеним аудитом встановлено, що діяльність ДП «Одеське облплемпідприємство» впродовж І півріччя 2015 року заслуговувала на негативну оцінку. Попереднім керівництвом Підприємства в порушення вимог Законів України «Про управління об’єктами державної власності» і «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» не забезпечувалося належне зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, установчих та інших документів ДП «Одеське облплемпідприємство». Акти приймання-передачі справ та документів при зміні керівництва Підприємства не складалися. Також, не був впроваджений внутрішній контроль за діяльністю Філій.

За результатами діяльності ДП «Одеське облплемпідприємство» у 2015 році отримано чистий збиток тоді, як за результатами роботи у 2016 році Підприємством отримано прибутки.

Директором Підприємства проведено роботу щодо відновлення бухгалтерського обліку ДП «Одеське облплемпідприємство». Розроблені та затверджені внутрішні регламенти державного підприємства «Одеське підприємство по племінній справі в тваринництві» забезпечують розподіл функціональних повноважень між посадовими особами Підприємства та їх взаємозаміни, характеризують підпорядкованість заступника директора і головного бухгалтера та підзвітність керівників філій Підприємства директору ДП «Одеське облплемпідприємство».

Аналіз фінансово-господарської діяльності ДП «Одеське облплемпідприємство» засвідчив незначне економічне зростання та розвиток Підприємства. Проте, низький рівень інвестиційної політики та погіршення його майнового стану є наслідком відсутності ефективного управління Підприємством та відсутністю стратегічного фінансово-економічного планування у попередні періоди діяльності.

На час проведення аудиту бухгалтерський облік в повному обсязі не відновлено, зокрема відсутні дані щодо первісної вартості будівель і споруд Підприємства та його філій, тривають досудові розслідування щодо повернення Підприємству транспортних засобів, які незаконно привласнили попередні керівники ДП «Одеське облплемпідприємство».

Внаслідок не передачі документів попереднім керівником ДП «Одеське облплемпідприємство» на Підприємстві відсутній Колективний договір.

Нарахування та виплата заробітної плати працівникам Підприємства у досліджуваному періоді здійснювалося відповідно до Закону України «Про оплату праці», штатних розписів, затверджених директором Підприємства. Посадові оклади і тарифні ставки працівників Підприємства визначалися штатними розписами. В періоді, що підлягав дослідженню, розмір середньомісячної заробітної плати працівників ДП «Одеське облплемпідприємство» мав тенденцію до збільшення.

За результатами аудиту використання та обліку земельних ділянок встановлені невідповідності у наданій на запит аудиторської групи інформації Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області з інформацією, наданою керівництвом Підприємства.

Встановлені факти припинення права користування земельними ділянками Підприємства місцевими органами виконавчої влади. Вилучені земельні ділянки під виноградники знаходяться в занедбаному стані, шпалери (стовпчики) розкрадені, частина площі виноградників внаслідок пожежі вигоріла, решта виноградників поросла бур’янами та не обробляється.

Керівництвом Підприємства проводиться робота щодо повернення вилучених місцевими органами виконавчої влади земельних ділянок ДП «Одеське облплемпідприємство». На час проведення аудиту тривають судові розгляди щодо повернення земельних ділянок.

В порушення вимог пункту 1 розділу 3 Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій та Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», право постійного користування земельними ділянками не відображено в бухгалтерському обліку на субрахунку 122 «Права користування майном» рахунку 12 «Нематеріальні активи».

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання. 

В ході аудиту мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву ДП «Одеське облплемпідприємство» та структурних підрозділів Мінагрополітики надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux