портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Новосуханівський спиртовий завод»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:46

На виконання пункту 4 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.02.2017 № 48 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Новосуханівський спиртовий завод» (надалі – ДП «Новосуханівський спиртовий завод» або Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит зазначеного Підприємства за період роботи з 01.01.2015 по 31.12.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.03.2017 № 24-17/5.

Підприємство у 2015-2016 роках не здійснювало жодного з 34-х видів діяльності передбачених Статутом. Як наслідок, керівництвом Підприємства не забезпечено досягнення передбаченої Статутом мети його створення – отримання прибутку.

Унаслідок кризи ліквідності і стану «технічної неплатоспроможності» до Підприємства з 28.05.2008 порушено провадження у справі про його банкрутство, а з 06.02.2014 його визнано банкрутом. Однак, 17.07.2014 справу припинено зважаючи на те, що боржник включений до переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Повторно з 05.09.2016 у судовому порядку розглядається питання про поновлення провадження у справі про банкрутство.

Статут Державного підприємства «Новосуханівський спиртовий завод» у порушення вимог Господарського Кодексу України, не містить інформації про розмір статутного капіталу та не відповідає вимогам Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У порушення норм Закону України «Про оплату праці» та Колективного договору ДП «Новосуханівський спиртовий завод» виплата заробітної плати працівникам Підприємства у 2015-2016 роках здійснювалася натуроплатою.

При цьому, всупереч вимог чинного законодавства, не перераховано податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок та військовий збір у визначених обсягах та встановлені терміни, як наслідок – не забезпечено надходження коштів до Державного бюджету України.

Дії Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області щодо реалізації нежитлової двоповерхової будівлі магазину (частини майна ДП «Новосуханівський спиртовий завод», що не підлягає приватизації), здійснені у супереч вимог Закону України «Про управління об’єктами державної власності», як наслідок – будівля магазину, власником якої є громадянка України, знаходиться на земельній ділянці ДП «Новосуханівський спиртовий завод».

Також, Сумським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області у січні-лютому 2017 року здійснена реалізація майна Підприємства, що призвело до втрат (збитків) державного підприємства. 

За результатами аудиту відповідальним за діяльність ДП «Новосуханівський спиртовий завод» надано аудиторські рекомендації щодо внесення змін до установчих документів, забезпечення внутрішнього контролю та виконавської дисципліни, ведення бухгалтерського тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux