портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Новопокровський комбінат хлібопродуктів»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:43

На виконання пункту 3 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 04 травня 2017 року № 238 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Новопокровський комбінат хлібопродуктів» (далі – Підприємство, ДП «Новопокровський КХП»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 до 31.03.2017, який засвідчив окремі факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів і процедур, ефективності використання державних коштів і майна.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 07.06.2017 № 9.

Фактична діяльність Підприємства відповідає видам діяльності, які передбачені Статутом та іншими регуляторними актами.

У досліджуваному періоді діяльність ДП «Новопокровський КХП» була прибутковою, але спостерігався спад розміру чистого доходу (прибутків).

Дослідженням встановлено, що основною причиною зменшення розміру чистого доходу (прибутків) Підприємства у 2016 році та у І кварталі 2017 року від реалізації продукції та послуг борошномельно-круп’яного виробництва послужило значне зменшення обсягів виробництва та реалізації власної готової продукції та перехід на надання послуг з переробки давальницької сировини.

Розроблена та затверджена Структура Новопокровського комбінату хлібопродуктів характеризує підпорядкованість і підзвітність керівників структурних підрозділів Підприємства генеральному директору, визначає роль і обов’язки всього персоналу ДП «Новопокровський КХП», встановлює відповідні повноваження і процеси прийняття рішень, включаючи правила підпорядкування і методи регулювання з визначенням ступеню централізації та масштабу контролю, функцій і управлінських завдань.

Внаслідок не затвердження Уповноваженим органом управління фінансового плану ДП «Новопокровський КХП» на 2017 рік, у І кварталі 2017 року Підприємство провадило свою діяльність без наявності затвердженого фінансового плану. Вищезазначене призвело до не визначення обсягів та цілей спрямування коштів у 2017 році на виконання Підприємством своїх функцій відповідно до установчих документів.

Вартість послуг, визначених у договорах, укладених між ДП «Новопокровський КХП» та поклажодавцями, відповідала розмірам тарифів, затверджених генеральним директором Підприємства.

Аудитом встановлений поодинокий факт не нарахування Підприємством плати за послугу із зберігання зерна поклажедавцеві згідно укладених договорів, що призвело до недоотримання коштів.

В бухгалтерському обліку ДП «Новопокровський КХП» рахується сумнівна дебіторська заборгованість. Підприємством вживались заходи в порядку претензійно-позовної роботи, однак на час закінчення аудиту процедура стягнення не закінчена.

Також, за даними бухгалтерського обліку ДП «Новопокровський КХП» обліковується кредиторська заборгованість перед контрагентами за не поставлену продукцію. Судами різних інстанцій винесені рішення про стягнення заборгованості, що становить 61,17 % поточних зобов’язань Підприємства.

Внаслідок порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість» та власних наказів про облікову політику, Підприємством не визначено величину резерву сумнівних боргів, що призвело до завищення величини прибутку та перевищення платежів до бюджету.

Підприємством недотримані вимоги Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» та Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання» в частині не проведення списання кредиторської заборгованості, по який минув термін позовної давності.

Нарахування та виплата заробітної плати працівникам Підприємства у досліджуваному періоді здійснювалося відповідно до Закону України «Про оплату праці», штатних розписів, затверджених генеральним директором Підприємства. Посадові оклади і тарифні ставки працівників Підприємства визначалися штатними розписами та додатками до Колективних договорів.

Аудитом встановлено, що в порушення вимог П(с)БО 8 «Нематеріальні активи» та Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій, право постійного користування земельними ділянками ДП «Новопокровський КХП» за експертно-грошовою оцінкою відображалося в бухгалтерському обліку Підприємства на субрахунку 101 «Земельні ділянки».

В ході проведення аудиту Підприємством проведено коригування облікових даних в балансі ДП «Новопокровський КХП» та віднесено вартість земельних ділянок до нематеріальних активів.

Облікова політика ДП «Новопокровський КХП» не погоджена Уповноваженим органом управління, чим допущено порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux