портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:33

На виконання наказу Мінагрополітики від 05.12.2017 № 646 «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» (надалі – ДП «Івано-Франківський КХП», Підприємство), відповідно до службової записки Департаменту з управління державною власністю, Управлінням внутрішнього аудиту проведено позаплановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2016 по 30.11.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 29.12.2017 № 24-22/22.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства з питань стану збереження і використання активів, законності використання державних коштів і майна, та правильності ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.

Фактична діяльність, що здійснювалася ДП «Івано-Франківський КХП», відповідала напрямкам діяльності Підприємства, передбаченим його Статутом.

Керівництвом ДП «Івано-Франківський КХП» не забезпечено реєстрацію нової редакції Статуту Підприємства.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутності затвердженого фінансового плану.

Директором ДП «Івано-Франківський КХП», у порушення вимог укладеного з ним контракту, не забезпечено подання до Мінагрополітики звіту про виконання фінансового плану за 2016 рік та квартальної фінансової звітності у 2017 році.

Підприємством, в порушення вимог Постанови № 899, проведені незаконні витрати на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

З метою ухилення від оформлення орендних відносин, керівництвом ДП «Івано-Франківський КХП» укладені договори розміщення обладнання, чим порушено вимоги ч. 3 ст. 6 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про оренду державного та комунального майна», внаслідок чого державним бюджетом України недоотримано доходів.

Аудитом встановлені порушення в нарахуванні заробітної плати.

Аудиторським дослідженням встановлені втрати ДП «Івано-Франківський КХП» внаслідок закупівлі у приватних комерційних структур висівок пшеничних за завищеними цінами.

Внаслідок необґрунтованого зниження ціни переробки давальницької сировини Підприємством втрачено можливість додатково отримати доходу.

В порушення Господарського кодексу України та Порядку погодження залучення державними підприємствами, у тому числі господарськими товариствами (крім банків), у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, кредитів (позик), надання гарантій або поруки за такими зобов’язаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2011 № 809, без погодження з органом управління майном – Міністерством аграрної політики та продовольства України ДП «Івано-Франківський КХП» укладено договір на отримання фінансової допомоги.

Через не достатнє проведення претензійно-позовної роботи Підприємством втрачено можливість стягнення заборгованості.

Підприємством своєчасно не сплачуються податки, збори та обов’язкові платежі до бюджету.

Керівництвом Підприємства не забезпечено оприлюднення інформації щодо використання публічних коштів та оприлюднення звіту про укладені договори в електронній системі державних закупівель.

Директором ДП «Івано-Франківський КХП» не забезпечено організацію бухгалтерського обліку та збереження оброблених документів, регістрів і звітності на Підприємстві, чим порушено Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Аудитом виявлено нестачу окремих запасів давальницької сировини. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Підприємству для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux