портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Геройське дослідно-промислове підприємство»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:40

На виконання пункту 3 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Міністра аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 № 346 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Геройське дослідно-промислове підприємство» (надалі – ДП «Геройське ДПП», Підприємство) Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01 січня по 30 червня 2017 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 28.07.2017 № 24-22/12.

За результатами фінансово–господарської діяльності у 2015 році Підприємством отримано збиток, впродовж 2016 року та І півріччя 2017 року отримано чистий прибуток. Крім того, дохід від реалізації солі протягом досліджуваного періоду мав тенденцію до збільшення.

У порушення вимог Господарського кодексу України, впродовж І півріччя 2017 року ДП «Геройське ДПП» отримувало доходи і здійснювало видатки без затвердженого фінансового плану.

Внаслідок недотримання вимог Порядку складання та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки в частині внесення змін до фінансових планів, ДП «Геройське ДПП» впродовж досліджуваного періоду отримувало доходи та проводило витрати не передбачені фінансовими планами, що призвело до проведення Підприємством незаконних витрат на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

Крім того, при формуванні показників фінансових планів на 2015-2016 роки в неповному обсязі забезпечено надання обґрунтованих та достовірних показників.

У порушення Господарського кодексу України Підприємством не дотримано порядку погодження з Уповноваженим органом управління процедури залучення позики.

Унаслідок неефективних управлінських рішень, прийнятих у 2014–2015 роках попередніми керівниками ДП «Геройське ДПП», за результатами претензійно-позовної роботи Підприємством отримані значні збитки.

Організація контролю за збереженням державного майна в неповній мірі запобігала зловживанням та крадіжкам, внаслідок чого у 2015 році встановлено нестачу продукції.

У 2015 році колишнім керівництвом Підприємства укладалися договори оренди з близькими особами, що вказує на безпосередній зв’язок при виконанні своїх посадових обов’язків колишнього керівника, що є конфліктом інтересів і має потенційний вплив на адекватність та якість прийнятих управлінських рішень.

Крім того, за відсутності погодження Уповноваженого органу управління, безпідставно встановлені надбавки за складність та напруженість у роботі та виплачено у 2015 році колишньому керівнику зайво нарахованої заробітної плати та внесків до ЄСВ, чим завдано збитки Підприємству.

Також, у період, що підлягав аудиту, керівництвом ДП «Геройське ДПП» не забезпечено в повному обсязі виконання вимог попередніх контрольних заходів щодо дотримання норм чинного законодавства під час здійснення господарської діяльності.

Коефіцієнт капітальних інвестицій засвідчив низький рівень інвестиційної діяльності Підприємства щодо оновлення основних засобів.

Упродовж досліджуваного періоду керівництвом Підприємства не забезпечено в повній мірі виконання Статутних вимог щодо визначення облікової, фінансової, організаційної, методологічної, внутрішньої та зовнішньої політики ДП «Геройське ДПП», які б забезпечували стале положення Підприємства на ринку, отримання більших обсягів прибутків та вирішення стратегічних і оперативних завдань.

Під час проведення річної інвентаризації Підприємством не здійснено інвентаризацію фінансових зобов’язань шляхом звірки облікових даних з контрагентами та складання виписок з аналітичних рахунків про заборгованість. 

З метою підвищення рівня забезпечення та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву ДП «Геройське ДПП» і структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux