портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:48

На виконання пункту 5 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 12 січня 2017 року № 3 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» (далі – Підприємство, ДП «Дунаєвецький КХП»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01 жовтня 2015 року до 31 грудня 2016 року.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 03.02.2017 № 24-17/2.

Проведений аудит засвідчив належний рівень розробки та впровадження системи внутрішнього контролю, завдяки чому діяльність Підприємства в повній мірі відповідає вимогам законодавства та внутрішнім регламентам щодо дотримання планів і процедур, ефективності використання державних коштів і майна.

В досліджуваному періоді спостерігаються значні темпи економічного зростання Підприємства. Коефіцієнтний аналіз засвідчив про достатній рівень фінансової стійкості і відносну незалежність ДП «Дунаєвецький КХП» від зовнішніх інвесторів і кредиторів.

Розроблена та затверджена на Підприємстві Структура управління характеризує підпорядкованість і підзвітність керівників структурних підрозділів ДП «Дунаєвецький КХП» директору Підприємства, визначає роль і обов’язки всього персоналу, встановлює відповідні повноваження і процеси прийняття рішень, включаючи правила підпорядкування і методи регулювання з визначенням ступеню централізації та масштабу контролю, функцій і управлінських завдань.

Рекомендації щодо усунення виявлених за результатами проведених попередніх контрольних заходів порушень та недоліків Підприємством виконані в повному обсязі.

Формування фінансових планів ДП «Дунаєвецький КХП» на 2015-2016 роки здійснювалось з дотриманням вимог Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, а також Постанови Кабінету Міністрів України «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів». Внесення змін до затверджених фінансових планів здійснювалося у відповідності до вимог чинного законодавства.

В ході аналізу показників звіту про виконання фінансового плану Підприємства встановлені позитивні зміни щодо зростання фінансових результатів діяльності ДП «Дунаєвецький КХП».

Колективний договір ДП «Дунаєвецький КХП» розроблений на основі норм Галузевої угоди між Державним агентством резерву України та Центральним комітетом Профспілки працівників системи держрезерву України на 2012-2015 роки та є чинним до 25 жовтня 2017 року.

В досліджуваному періоді прослідковується позитивна тенденція щодо збільшення середньомісячної заробітної плати працівників Підприємства в 1,3 рази.

У 2015-2016 роках інвентаризації майна і фінансових зобов’язань Підприємства та оформлення їх результатів здійснювалося у відповідності до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань.

Вибірковим дослідженням результатів проведених інвентаризацій розрахунків встановлені факти не підтвердження суми дебіторської заборгованості, яка обліковується в бухгалтерському обліку Підприємства за Державним агентством резерву України (далі – Держрезерв), згідно договору відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву.

Дослідженням встановлено, що ДП «Дунаєвецький КХП» з метою підтвердження реальності дебіторської заборгованості на адресу Держрезерву, надсилались акти звірки взаємних розрахунків. Однак, Держрезервом вищезазначена заборгованість не підтверджена, додаткова угода до договору відповідального зберігання матеріальних цінностей у 2016 році не укладена. Зобов’язання по розрахунках за надані послуги зберігання з боку Держрезерву виконуються несвоєчасно і не у повному обсязі.

Підприємством вживались заходи до Держрезерву в порядку позовної роботи. На даний час тривають судові процеси.

Слід зазначити, що відповідно до вимог чинного законодавства Підприємство систематично звітує до Держрезерву про наявність зерна державного резерву та його якісні характеристики.

Положення про облікову політику та організацію бухгалтерського обліку ДП «Дунаєвецький КХП» відповідає вимогам актів законодавства, затвердженим планам та процедурам.

На Підприємстві налагоджено систему внутрішнього контролю за діяльністю ДП «Дунаєвецький КХП», запроваджені елементи внутрішнього контролю в частині законності та ефективності використання державних коштів і майна.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення регламентів ціноутворення, договірної роботи, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності певних недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux