портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Дніпровське»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:46

На виконання пункту 9 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 08.02.2017 № 47 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Дніпровське» (надалі – ДП «Дніпровське», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит зазначеного Підприємства за період роботи з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.03.2017 № 24-17/4.

Проведеним аудитом встановлено, що головою комісії з приймання-передачі цілісних майнових комплексів державних підприємств та військових радгоспів не забезпечено передачу акту приймання-передачі цілісного майнового комплексу, майна та земельних ділянок закріплених за військовим радгоспом «Дніпровський» на зберігання Міністерству аграрної політики та продовольства України.

Попереднім керівником Підприємства та головним бухгалтером в порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» не забезпечено належне зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, установчих та інших документів ДП «Дніпровське».

Директором Підприємства затверджено акт на утилізацію документів ДП «Дніпровське» за період з 1983 по 2014 рік включно з порушенням вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Для участі в роботі комісії по утилізації документів Підприємства не запрошувалися представники слідчих органів, охорони й державного пожежного нагляду. Підтвердження щодо письмового повідомлення правоохоронних органів та Уповноваженого органу управління до аудиту не надано.

В досліджуваному періоді із передбачених у Статуті Підприємства десяти видів діяльності Підприємством не забезпечувалося виконання ні одного з них.

Стан фінансово-економічного планування на Підприємстві незадовільний. Функції щодо складання та контролю за виконанням фінансових планів не закріплені за жодним працівником Підприємства.

Підприємство впродовж досліджуваного періоду у порушення вимог Господарського Кодексу України здійснювало свою діяльність за відсутні фінансових планів.

Аудитом встановлено, що Підприємством укладено договори «Про спільну обробку земельних ділянок» з селянськими фермерськими господарствами з порушеннями чинного законодавства в частині ведення спільної діяльності. Зокрема, не враховані положення Цивільного кодексу України та Закону України «Про управління об’єктами державної власності» в частині визначення частки державного підприємства «Дніпровське» у спільному обробітку земельних ділянок.

Впродовж 2015-2016 років, внаслідок встановлених умовами договорів та Додаткових угод до них фіксованих платежів за користування земельними ділянками, що фактично є орендою, ДП «Дніпровське» втратило можливість додатково отримати доходів від реалізації сільськогосподарської продукції.

В результаті внесених змін до договорів про спільний обробіток земельних ділянок в частині виключення з умов договорів пунктів щодо ведення спільних справ, директором ДП «Дніпровське» фактично передано земельні ділянки в оренду селянським фермерським господарствам, що в свою чергу є порушенням статті 92 Земельного кодексу України в частині передачі права володіння та користування земельними ділянками, що є державною власністю.

Інвентаризаційною комісією ДП «Дніпровське» не забезпечено проведення інвентаризації основних засобів та розрахунків перед складанням річної фінансової звітності за 2015 рік. При проведенні інвентаризації основних засобів, розрахунків з дебіторами та кредиторами за 2016 рік не в повні мірі дотримано порядок інвентаризації активів та зобов’язань.

Внаслідок недотримання Підприємством Цивільного кодексу України, ДП «Дніпровське» не забезпечено належного проведення претензійно-позовної роботи щодо стягнення дебіторської заборгованості, що призвело до втрати боржника у зобов’язанні та завдання збитків державному підприємству.

Не проведення списання кредиторської заборгованості, по який минув термін позовної давності, призвело до завищення кредиторської заборгованості та викривлення фінансової звітності на вказану суму.

Аудитом також встановлені порушення законодавства в сфері орендних відносин та при укладанні договорів зберігання.

З боку керівництва ДП «Дніпровське» не забезпечено належний внутрішній контроль за діяльністю Підприємства. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux