портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Дніпропетровське обласне підприємство по племінній справі у тваринництві «Облплемпідприємство»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:43

На виконання пункту 8 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 04 травня 2017 року № 237, Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності державного підприємства «Дніпропетровське обласне підприємство по племінній справі у тваринництві «Облплемпідприємство» (далі – ДП «Дніпропетровське облплемпідприємство», Підприємство) за період з 01.07.2015 по 31.03.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.06.2017 № 24-21/8.

Проведеним аудитом встановлено, що з 11 листопада 2016 року фактичне керівництво Підприємством здійснюється колишнім директором, термін дії контракту з яким закінчився. Таким чином, у відповідний період керівництво діяльністю Підприємства відбувалося поза межами правового поля.

Стан фінансово-економічного планування на Підприємстві незадовільний. Функції щодо складання та контролю за виконанням фінансових планів не закріплені за жодним працівником Підприємства.

На порушення вимог Господарського кодексу України, Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність без затверджених фінансових планів.

Аудитом встановлено, що в досліджуваному періоді мали місце негативні тенденції щодо зменшення посівних площ під зернові культури.

Керівництвом Підприємства укладено договори «Про спільну обробку земельних ділянок» з приватним підприємцем з порушеннями чинного законодавства в частині ведення спільної діяльності. Зокрема, не враховані положення Цивільного кодексу України та Закону України «Про управління об’єктами державної власності» в частині визначення частки ДП «Дніпропетровське облплемпідприємство» у спільному обробітку земельних ділянок.

Крім цього, внаслідок виключення з умов укладених договорів про спільний обробіток земельних ділянок пунктів щодо ведення спільних справ, директором ДП «Дніпропетровське облплемпідприємство» фактично передано земельні ділянки в оренду приватному підприємцю, що в свою чергу є порушенням статті 92 Земельного кодексу України в частині передачі права володіння та користування земельними ділянками, що є державною власністю.

Впродовж 2015-2016 років, внаслідок встановлених умовами договорів та Додаткових угод до них фіксованих платежів за користування земельними ділянками, що фактично є орендою, ДП «Дніпропетровське облплемпідприємство» втратило можливість додатково отримати доходів від реалізації сільськогосподарської продукції.

Аудитом встановлені факти порушення касової дисципліни. Зокрема, встановлений ліміт залишку готівки в касі Підприємства систематично порушувався, у бухгалтерському обліку проводилися авансові звіти, складені з порушенням вимог нормативних документів. Договори індивідуальної матеріальної відповідальності з виконуючими обов’язки касира не укладалися.

Керівництвом підприємства не забезпечено належну організацію та ведення бухгалтерського обліку в частині документування діяльності Підприємства, розроблення плану рахунків та положення про облікову політику підприємства в 2016 році.

Аудитом також встановлені порушення законодавства в сфері орендних відносин при укладанні договорів оренди приміщень ДП «Дніпропетровське облплемпідприємство».

З боку керівництва не забезпечено належний внутрішній контроль за діяльністю Підприємства. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux