портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Агропромислова фірма «Леанка»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:47

На виконання пункту 1 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 12.01.2017 № 1 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Агропромислова фірма «Леанка» (далі – Підприємство, ДП «Агропромфірма «Леанка»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 31.12.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 03.02.2017 № 24-17/3.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів, ведення бухгалтерського обліку з порушенням вимог законодавчих та нормативних актів в частині дотримання фінансової дисципліни та законності здійснення витрат.

Директором ДП «Агропромфірма «Леанка» не виконано вимог наказів Мінагрополітики щодо затвердження нової редакції Статуту Підприємства та приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутністю затвердженого фінансового плану. Як наслідок, у 2015-2016 роках ДП «Агропромфірма «Леанка» проведено витрати на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

Внаслідок реалізації певних видів сільськогосподарської продукції за цінами, нижчими від рівня середньозважених закупівельних цін, Підприємством втрачено можливість отримати дохід від реалізації зазначеної продукції.

Внаслідок недосягнення середньостатистичного рівня урожайності у 2015 році по озимій пшениці та у 2016 році по кукурудзі на зерно, Підприємством втрачено можливість отримати дохід від реалізації зазначеної продукції.

У порушення норм Господарського кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», реалізовувалася продукція по цінах нижчих від собівартості, що призвело до недоотримання Підприємством доходів від реалізації продукції тваринництва.

Посадові оклади працівникам ДП «Агропромфірма «Леанка» встановлено нижче, ніж передбачено Галузевою угодою на 2014-2016 роки.

Окремим працівникам ДП «Агропромфірма «Леанка» у 2015-2016 роках проводилось незаконне нарахування та виплата доплат за проведення дегустації та за реалізацію продукції виноробства від відсотка суми виручки у магазині-кафе.

Заступнику головного бухгалтера неправомірно встановлено надбавку за тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера та проводилось незаконне нарахування та виплата доплати.

Також, позаштатно призначено на посаду сторожа виноградної бригади без укладання трудової угоди з ним.

Підприємством не дотримані вимоги Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів щодо наявності інвентарних номерів на об’єктах основних засобів.

Невідповідність даних залишку багаторічних насаджень на початок 2015 року та первісної вартості списаних виноградників за 2015 рік в Примітках до річної фінансової звітності за 2015 рік не відповідає даним оборотно-сальдової відомості по рахунку 10 «Основні засоби» за 2015 рік, що свідчить про недотримання принципу повного висвітлення інформації в Примітках до річної фінансової звітності.

За 2015-2016 роки списано паливо-мастильних матеріалів понад норми, затверджені наказами по Підприємству.

Не вжиття Підприємством вичерпних заходів щодо зменшення наявної дебіторської заборгованості, не дотримання вимог Господарського кодексу України, а також вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» призводить до втрати боржника в зобов’язані.

Внаслідок несвоєчасної сплати податків, зборів та обов’язкових платежів Підприємством протягом 2015-2016 років понесено зайвих витрат у вигляді штрафів та пені. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності, з метою усунення яких керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux