портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності Українського інституту експертиз сортів рослин»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:50

На виконання наказів Мінагрополітики від 02.11.2016 № 437 «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності Українського інституту експертиз сортів рослин» та від 28.11.2016 № 494 «Про продовження строку проведення позапланового аудиту відповідності діяльності Українського інституту експертизи сортів рослин», Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит відповідності діяльності зазначеної Установи за період з 01.01.2014 по 31.10.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 07.12.2016 № 24-17/20.

Аудитом встановлено факти порушень вимог бюджетного законодавства при використанні та здійснені видатків за спеціальним фондом бюджету, недотримання законодавчих та нормативно-правових актів і внутрішніх регламентів при організації надання платних послуг, законності та достовірності фінансової і бюджетної звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку.

Зокрема, аудитом встановлено, що Інститутом надаватись послуги, передбачені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби», при відсутності правових норм підпорядкування Державній ветеринарній та фітосанітарній службі.

Виявлені порушення законодавства при здійсненні розрахунків з підзвітними особами, що призвели до втрат ресурсів та внесення недостовірних даних до фінансової звітності.

Колективним договором Українського інституту експертизи сортів рослин на 2014-2016 роки не встановлено тарифні сітки, схеми посадових окладів, розміри надбавок та доплат працівникам Інституту. Водночас, аудитом виявлені факти встановлення окремим працівникам Інституту тарифних розрядів, що не відповідають вимогам наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», що призвело до незаконного нарахування і виплати заробітної плати та зайвого перерахування єдиного соціального внеску.

Застосування Положення про преміювання працівників Українського інституту експертизи сортів рослин при виплаті працівникам премій без повідомної реєстрації та погодження з Уповноваженим органом управління призвело до незаконного нарахування і виплат премій та матеріальної допомоги.

Також, Інститутом всупереч наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження норм коштів на представницькі цілі бюджетних установ та порядку їх витрачання», Постанови Кабінету Міністрів України «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», а також Статутних положень, проведені незаконні видатки бюджетних коштів на представницькі цілі, допущено незаконне витрачання бюджетних коштів на використання більше ніж одного легкового автомобіля та проведення поточного ремонту приміщень.

В досліджуваному періоді спостерігалась позитивна тенденція щодо зменшення дебіторської заборгованості та зобов’язань Українського інституту експертизи сортів рослин.

Водночас, аудитом встановлені інші недоліки та порушення.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, усунення порушень вимог бюджетного законодавства при здійсненні видатків, вдосконалення внутрішніх регламентів при організації надання платних послуг законності та достовірності фінансової і бюджетної звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, керівництву Інституту надані відповідні рекомендації. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux