портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:52

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11 жовтня 2016 року № 374 «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит діяльності зазначеного підприємства за період з за період з 24.04.2013 по 30.09.2016, який засвідчив окремі факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо виконання планів, законності та правильності ведення бухгалтерського обліку.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 04.11.2016 № 24-17/16.

Фактично, Підприємство у періоді що досліджувався, здійснювало проведення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти з метою ліквідації ДП «Солотвинський солерудник»; забезпечення дотримання правил безпеки та охорони праці; розгляд та погодження проектно-кошторисної документації з ліквідації ДП «Солотвинський солерудник», розробка програм виконання робіт з ліквідації ДП «Солотвинський солерудник» тощо.

Аудитом встановлено, що не виконання основної мети створення Підприємства, а саме «виконання державної цільової програми з організації, контролю та заходів і робіт, пов’язаних з ліквідацією державного підприємства «Солотвинський солерудник», спричинене недостатнім бюджетним фінансуванням програми за КПКВК 2801160 «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області», яке у 2013 році становило 14,5 % від потреби, у 2014 році – 4,2 % від потреби, у 2015 році – 3,1 % від потреби, за 9 місяців 2016 року – 3,0 % від потреби.

При систематичному недофінансування зазначеної бюджетної програми впродовж 2013-2016 років, виконання заходів (робіт), передбачених проектом «Ліквідація та екологічна реабілітація території  впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» не проводилося (за винятком робіт, які проводяться власними силами Підприємства по прочищенню водовідливних каналів в штольнях «Тиса», «Південна», «Східна», а також поточний ремонт елементів кріплення вказаних штолень та інших, які відносяться до загальновиробничих витрат), що не сприяє відновленню безпеки життєдіяльності населення смт. Солотвино, зумовлює ризики подовження визначених нормативних термінів їх виконання та, як наслідок, можливого збільшення вартості робіт у майбутньому.

ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» на час проведення аудиту не отримано земельної ділянки для потреб, пов’язаних з користуванням надрами та усіх необхідних дозволів для практичної реалізації проекту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області» згідно з вимогами законодавства України.

Керівництвом Підприємством не приведено норми Статуту до вимог Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Також, керівником Підприємства не забезпечено подання до Мінагрополітики Звітів про результати виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку.

Аудитом встановлені поодинокі випадки недотримання вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку в частині належного оформлення первинних документів та Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань при оформленні результатів інвентаризації в частині їх письмового відображення.

Підприємством не розроблені внутрішні регламенти в частині впровадження внутрішнього контролю, ведення договірної роботи та розробки і затвердження розпорядчих документів щодо встановлення цінової політики, порядку та принципів ціноутворення.

З метою усунення недоліків, виявлених під час проведення аудиту, керівництву Підприємства надані відповідні рекомендації. 

Крім цього, рекомендовано профільним структурним підрозділам Мінагрополітики опрацювати План фінансування першочергових (невідкладних) заходів передбачених проектом «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» на 2017 рік та подати на погодження керівництву Міністерства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux