портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Укрліктрави»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:51

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02.11.2016 № 436 «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Укрліктрави», Управлінням внутрішнього аудиту проведено позаплановий аудит відповідності діяльності зазначеного підприємства за період з 01.01.2015 по 04.11.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 18.11.2016 № 24-17/18.

За результатами господарської діяльності ДП «Укрліктрави» отримувало прибутки. Однак, аналіз фінансово-господарської діяльності Підприємства засвідчив повільні темпи економічного зростання. Коефіцієнтний аналіз фінансових показників ДП «Укрліктрави» вказує на нестабільність фінансового стану Підприємства, збільшення зобов’язань та залежність від позикових коштів.

Аудитом встановлено, що при укладенні договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції урожаю 2015-2016 років, директором ДП «Укрліктрави» завідома застосований механізм, який направлений на заниження ринкової ціни реалізації зернових і технічних культур та закупівлю товарів за завищеними цінами, а отже на зменшення прибутку Підприємства, що суперечить вимогам ст. 42 Господарського кодексу України та статутним цілям ДП «Укрліктрави», відповідно до яких основним узагальнюючим показником господарської діяльності Підприємства є чистий прибуток (дохід).

Недотримання керівником ДП «Укрліктрави» вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», зумовило придбання товарів без проведення процедур тендерних закупівель. Звіти про укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг не складалися та не оприлюднювалися на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі».

Директором ДП «Укрліктрави», з порушенням затвердженого ним Положення про укладення договорів, підписано ряд угод з комерційними структурами на закупівлю насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин та дизельного палива за цінами, вищими ніж середньо-ринкові, внаслідок чого Підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків). Закуплений Підприємством насіннєвий матеріал не підтверджений відповідними сертифікатами, як наслідок – недосягнення середньостатистичного рівня урожайності зернових і технічних культур та втрата можливості додатково отримати доходи.

Внаслідок не забезпечення керівництвом Підприємства належного контролю за процесом оприбуткування продукції під час збирання урожаю, рівень використання внутрішніх резервів у сфері виробництва сільськогосподарської продукції був недостатній, що створювало додаткові ризики, які не сприяли ефективній господарській діяльності Підприємства.

Керівництвом ДП «Укрліктрави» не вживались заходи щодо зменшення боргових зобов’язань Підприємства. Невиконання зобов’язань з своєчасного проведення розрахунків з контрагентами призвело до примусового стягнення заборгованості за судовими рішеннями і виконавчими провадженнями та до непередбачених витрат коштів на оплату штрафних санкцій

Проведеною вибірковою інвентаризацією встановлено факти не відображення в бухгалтерському обліку філії ДП «Укрліктрави» наявної сільськогосподарської продукції та лікарських рослин. Також, встановлено нестачу соняшнику, що свідчить про відсутність внутрішнього контролю за діяльністю Підприємства в цілому та діяльністю його філій.

Організація бухгалтерського обліку та стан його ведення на Підприємстві не в повній мірі відповідали вимогам законодавчих та нормативно-правових актів.

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення регламентів ціноутворення, договірної роботи та усунення порушень вимог актів законодавства, а також запобігання та недопущення їх у подальшому, керівництву Підприємства надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux