портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Іскра»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:50

На виконання Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2016 року та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.10.2016 № 429 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Іскра», Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного підприємства за період з 01.01.2014 по 30.09.2016.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 11.11.2016 № 24-17/17.

В досліджуваному періоді діяльність Підприємства є прибутковою, відстежується позитивна тенденція щодо збільшення чистого прибутку.

Проте, аудитом засвідчені окремі факти невідповідності вимогам законодавства з питань дотримання планів, процедур, договорів з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, збереження і використання активів, ефективності використання державних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Зокрема, внаслідок бездіяльності попереднього керівника ДП «Іскра», Підприємство впродовж 2014-2015 років здійснювало свою діяльність без наявності планових завдань, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Крім цього, унаслідок прийнятого управлінського рішення у 2014 році, яке суперечило вимогам Закону України «Про управління об’єктами державної власності», керівником Підприємства укладено договір про спільний обробіток земельної ділянки, який має ознаки удаваного правочину, так як його предметом фактично є передача в оренду земельних ділянок. За умовами договору, розмір частки державного підприємства на 30 відсотків менший від визначеної законом, як наслідок – Підприємству у 2014 році нанесено збиток, доходи від спільної діяльності не отримані.

Підприємством у 2014 році не забезпечено підтвердження достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зокрема не здійснено інвентаризацію активів та зобов’язань.

Аудитом встановлені факти укладання договорів фінансової допомоги за відсутності погодження Уповноваженого органу управління.

За відсутності планових завдань, ДП «Іскра» здійснені видатки на благодійну допомогу та сплату фінансових санкцій, що призвело до збитків Підприємства.

Керівництвом Підприємства допущено порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Господарського кодексу України, в частині закупівлі допоміжних послуг у рослинництві вартість предмета закупівлі яких перевищує межі, визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель», без проведення процедур визначених законом, складання і оприлюднення відповідної звітності.

Наразі, Підприємство вживає заходи щодо забезпечення своїх прав, у тому числі в судовому порядку.

За результатами аудиту надано аудиторські рекомендації щодо внесення змін до установчих документів; забезпечення внутрішнього контролю та виконавської дисципліни; складання, затвердження та контролю за виконанням фінансового плану та подання звітності; погодження отримання кредитів (позик); ведення бухгалтерського обліку та здійснення державних закупівель, тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux