портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:53

На виконання Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2016 року та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.10.2016 № 358 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод» Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного підприємства за період з 01.01.2014 по 30.09.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 21.10.2016 № 24-17/14.

Проведений аудит засвідчив факти знищення державного майна та грубого порушення вимог законодавства з питань збереження, законності та ефективності використання державних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку.

Зокрема, з 2007 року до установчих документів Підприємства не внесено зміни щодо його фактичної адреси місцезнаходження. Крім цього, керівництвом Підприємства не забезпечено внесення змін до Статутних положень, які не відповідають вимогам Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Внаслідок кризи ліквідності і стану «технічної неплатоспроможності», у травні 2008 року порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод», однак, у липні 2014 року справу припинено зважаючи на те, що боржник включений до переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Аудитом встановлено, що керівником Підприємства, без будь-якого погодження з Мінагрополітики, видано наказ про демонтаж та вивіз з території Підприємства усього його майна, як наслідок – інвентаризаційною комісією виявлено частина частково демонтованих та зруйнованих будівель і встановлена нестача іншої частини активів Підприємства.

Також, за відсутності документального підтвердження та дозволів Мінагрополітики на списання або відчуження основних засобів, вартість активу та пасиву балансу ДП «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод» керівником Підприємства зазначена нульовою, що свідчить про внесення недостовірних даних до фінансової звітності Підприємства за 2014 рік.

При цьому, у липні 2015 року вся документація ДП «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод» викрадена та наразі не відновлена.

Всупереч вимог чинного законодавства, за відсутності доходів Підприємства, у період з липня 2015 року по вересень 2016 року, єдиному працівнику – директору Підприємства не здійснено нарахування заробітної плати та нарахування ЄСВ.

Аудиторській групі не надано будь-яких документів, які б свідчили про проведення Підприємством претензійно-позовної роботи.

За результатами аудиту керівнику Підприємства надано аудиторські рекомендації щодо відшкодування збитків, завданих унаслідок викрадення та знищення майна державного підприємства, ведення претензійно-позовної роботи, забезпечення відновлення та ведення бухгалтерського обліку, внесення змін до установчих документів тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux