портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:54

На виконання наказу Мінагрополітики від 30 серпня 2016 року № 294 «Про проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», Управлінням внутрішнього аудиту Мінагрополітики проведено позаплановий аудит відповідності діяльності державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» за період з 01.01.2015 до 01.09.2016.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 07.10.2016 № 24-17/13.

Проведений аудит засвідчив численні факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо дотримання планів, процедур, контрактів (договорів) з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, законності і достовірності фінансової звітності та правильності ведення бухгалтерського обліку.

Зокрема, Підприємством не виконані попередні аудиторські рекомендації в частині розробки та запровадження дієвого механізму фінансування системи охорони прав на сорти рослин. Як наслідок, роботи з проведення кваліфікаційних експертиз сортів рослин (сортодослідів) для Українського інституту експертизи сортів рослин виконувались Підприємством без укладання господарських угод (безкоштовно), що призвело до порушення вимог Господарського кодексу України та втрат державних коштів.

Аналіз фінансово-господарської діяльності Підприємства засвідчив у досліджуваному періоді затримання темпів економічного зростання та розвитку Підприємства, зростання зобов’язань та збільшення залежності Підприємства від залучених джерел, низький рівень інвестиційної політики та погіршення його майнового стану, що стало наслідком відсутності ефективного централізованого управління Підприємством та стратегічного фінансово-економічного планування.

Керівництвом Підприємства не забезпечувався належний контроль за процесом оприбуткування продукції під час збирання урожаю, рівень використання наукового потенціалу та внутрішніх резервів у сфері виробництва сільськогосподарської продукції був недостатній, що створювало додаткові ризики, які не сприяли ефективній господарській діяльності.

Проведеним аудитом виявлені факти незаконного витрачання коштів на оплату праці, реалізації структурними підрозділами Підприємства вирощеної сільськогосподарської продукції за заниженими цінами, низький рівень використання ріллі та недосягнення середньостатистичного рівня врожайності сільськогосподарських культур. Також, встановлені факти завищення вартості закупівлі послуг з обробітку ґрунту, що призвело до збитків та втрати додаткового доходу.

Організація договірної роботи на Підприємстві знаходиться на незадовільному рівні, що свідчить про відсутність належного контролю з боку керівництва Підприємства. Позовна робота не сприяла забезпеченню виконання договірних зобов’язань у всіх сферах діяльності, гарантуванню захисту та відновленню порушених майнових прав та інтересів Підприємства.

В ході проведення внутрішнього аудиту відповідності також були встановлені інші недоліки та порушення. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення регламентів ціноутворення, договірної роботи та усунення порушень вимог актів законодавства України, а також запобігання та недопущення їх у подальшому керівництву надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux