портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного насінницького сільськогосподарського підприємства «Вирівське»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:51

На виконання Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2016 року та наказу Мінагрополітики від 18.11.2016 № 472 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного насінницького сільськогосподарського підприємства «Вирівське», Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит відповідності діяльності зазначеного підприємства за період з 01.01.2015 по 31.10.2016.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 02.12.2016 № 24-17/19.

Результат фінансової діяльності Підприємства у 2015 році та за 9 місяців 2016 року – чистий прибуток.

Проведеним аудитом встановлені факти реалізації продукції тваринництва по цінах нижчих від собівартості, що призвело до недоотримання Підприємством доходів від реалізації продукції тваринництва та понесення матеріальних втрат, які покриті за рахунок прибуткової діяльності по вирощуванню та реалізації продукції рослинництва.

Також, Підприємством недотримувалися вимоги Законів України «Про управління об’єктами державної власності» та «Про оренду державного і комунального майна» в частині оцінки державного майна, що надане в оренду та погодження з Уповноваженим органом управління.

На порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку» Підприємством безпідставно здійснено витрати на благодійну допомогу дітям.

Встановлені випадки придбання у 2016 році засобів захисту рослин, мінеральних добрив, дизельного палива та олив, вартість предмета закупівлі яких перевищує межі, визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель». Зокрема, Підприємством не застосовано процедур, визначених законом, звіти про укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг не складалися та не оприлюднювалися на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі».

Претензійно-позовна робота на Підприємстві не відповідає Рекомендаціям Міністерства юстиції України від 23.01.2007 № 35-14/7 «Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві, в установі, організації» та не в повній мірі сприяє забезпеченню контролю щодо виконання договірних зобов’язань.

Водночас, аудитом встановлені інші недоліки та порушення.

За результатами аудиту надано аудиторські рекомендації щодо внесення змін до установчих документів; забезпечення внутрішнього контролю та виконавської дисципліни; складання, затвердження та контролю за виконанням фінансового плану та надання звітності; ведення бухгалтерського обліку та здійснення державних закупівель тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux