Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства

Опубліковано 23 серпня 2022 року, 11:04

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 (із змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства. Відповідно до зазначеної постанови, отримувачі грантів розробляють проекти будівництва модульних теплиць та подають заяви через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

В ході реалізації даного Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, виникають ряд питань зі сторони підприємств, які бажають взяти участь у дані програмі. На питання, що найчастіше лунають ми спробуємо відповісти.

ДЕ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ТИПОВИМ ПРОЕКТОМ МОДУЛЬНОЇ ТЕПЛИЦІ?

З типовим проектом модульної теплиці можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики за посиланням https://minagro.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovogo-proektu-modulnoyi-teplici

ЧИ МОЖНА ПОВТОРНО ПОДАВАТИ ЗАЯВИ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ?

Так, у випадку усунення виявлених недоліків отримувач грантів має можливість повторно подати через вебпортал електронних послуг – Портал Дія. Посилання https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu 

ХТО МАЄ ПРАВО РОЗРОБЛЯТИ ПРОЕКТ ТЕПЛИЦІ? 

Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 р. за № 651/19389 (далі - Порядок № 45). Цей Порядок визначає процедуру розроблення проектної документації на будівництво об’єктів та поширюється на суб’єктів містобудування.

Об’єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та/або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури (абз. 8 п. 1 Порядку)

Проектувальник - це юридична особа, яка має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із законодавством отримали кваліфікаційний сертифікат, який підтверджує спроможність виконання робіт щодо об’єктів відповідного класу наслідків (відповідальності), або фізична особа, яка згідно з законодавством має такий кваліфікаційний сертифікат (абз. 8 п. 1 Порядку).

Тобто, розробляти проект теплиці може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має у своєму складі відповідних сертифікованих фахівців.

ЯКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ МАЄ БУТИ ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОЕКТ ТЕПЛИЦІ?

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об’єктів будівництва.

Відповідно до частини першої ст. 31 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (тобто, Порядок № 45), з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм і правил та затверджується замовником.

Аналогічна норма міститься в статті 7 Закону України “Про архітектурну діяльність”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux