Гранти для розвитку тепличного господарства: ключові зміни, критерії та вимоги

Опубліковано 10 березня 2023 року, 11:50

Мінагрополітики провело круглий стіл, де с/г виробники отримали роз’яснення та рекомендації щодо отримання грантів на створення та розвитку тепличного господарства.

Детальніше про типові помилки при подачі грантових заявок, а також про основні  критерії й вимоги розповіла координатор Групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства Марія Дідух.

На що важливо звернути увагу

Заявка обов’язково має містити скановану копію проекту будівництва модульної теплиці, кошторисну документацію (відповідно до типового проекту), а також містити підпис розробника такого проекту. Якщо цього не буде, заявка не розглядатиметься. 

Після того, як документи були відправлені через Дію, до них не можна вносити зміни. Тому в кошторисі важливо враховувати індекс інфляції, особливо якщо включаються витрати, на які може бути здорожчання. 

Цього року фінансування відбувається повністю, а не частково. Це означає, що свій відсоток власних коштів, який має бути не менше 30%, заявник має внести на рахунок протягом 30 календарних днів. Ці кошти не будуть заморожені і с/г виробник зможе витрачати їх на потреби гранту одразу після зарахування на рахунок. 

Отримувач має право відмовитися від уже погодженого гранту. Для цього йому потрібно звернутися до Мінагрополітики з заявою про скасування рішення щодо надання гранту. Якщо кошти гранту були отримані, він зобов’язаний повернути всю суму до уповноваженого банку (на сьогодні це Ощадбанк або Укрексімбанк).

Процедура проходження грантової заявки є такою ж, що й для грантів на розвиток  садівництва, ягідництва, виноградарства – вона детально описана тут.

До речі, якщо заявник має намір вирощувати в своїй теплиці садові, ягідні культури чи виноград, він може розраховувати на те, щоб залучити ще один грант від держави, якщо вартість купівлі саджанців не була включена до кошторису будівництва модульної теплиці.

Умови надання гранту та основні критерії

Розмір теплиць може бути в градації: від 0,4 до 0,6 га (сума гранту – 2 млн грн), від 0,8 до 1,2 га (грант на 3,5 млн грн), від 1,6 до 2,4 га (7 млн грн). 

Як уже було зазначено, 30% фінансування вносить отримувач гранту. Причому ці кошти можуть бути як власні, так і кредитні.

Серед зобов’язань заявника – забезпечити модульну теплицю джерелом водозабору та зрошення. А також створити як мінімум 14 постійних робочих місць на 1 га теплиць.

Строк будівництва теплиці не повинен перевищувати 12 місяців із моменту отримання бюджетних коштів.

Земельна ділянка має бути тільки с/г призначення, перебувати у власності або в офіційному користуванні на строк не менше, ніж 7 років.

Контроль за реалізацією проекту будівництва модульної теплиці

Уповноважений банк протягом трьох років здійснює моніторинг: стану будівництва модульної теплиці – раз на квартал, а також стану провадження діяльності – раз на півроку. Під час моніторингу він має право здійснювати фото- та відеофіксацію.  Про результати реалізації проекту банк інформує Мінагрополітики.

Моніторинг може бути завершено достроково у випадку, якщо у вигляді податків сплачено рівно ту суму, яка була отримана у вигляді гранту.

Законодавча та нормативна база

Із вичерпними вимогами щодо отримання грантів для розвитку тепличного господарства можна ознайомитися тут.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux