Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

Опубліковано 24 серпня 2022 року, 10:50

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Відповідно до зазначеної постанови, отримувачі грантів розробляють проекти висадки насаджень та подають заяви через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

В ході реалізації даного Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, виникають ряд типових помилок та запитань зі сторони підприємств, які бажають взяти участь у даній програмі. Проаналізувавши помилки та питання, що найчастіше лунають ми спробуємо відповісти.

Під час опрацювання заяв на отримання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства члени робочої групи перевіряють проекти висадки насаджень на відповідність критеріїв, зазначених у пункті 10 Порядку, затвердженого Наказом Мінагрополітики від 12.07.2022 № 447, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України
19 липня 2022 р. за № 801/38137.

Під час опрацювання проектів висадки насаджень, типовими помилками є невідповідність критеріям по зрошенню, водозабору та мінімальній кількості садивного матеріалу.

ЧОМУ ЗРОШЕННЯ Є ОБОВЯЗКОВИМ. 

Для плодово-ягідних рослин, на відкритому грунті та закритому (теплиць) як і для більшості рослин вода є одним з головних факторів нормального росту, розвитку і плодоношення. У зв'язку з ростом посушливості кліматичних умов у зонах ведення промислового садівництва, інтенсивні сади можуть давати максимальні врожаї лише в умовах зрошення.

Зрошення сприяє регулюванню повітряного і температурного режимів грунту та пригрунтового шару повітря, створює оптимальні умови для розвитку і плодоношення плодово-ягідних культур, які використовують грунтову вологу з різним ступенем інтенсивності.

В свою чергу, недолік вологи значно знижує продуктивність рослин, призводить до їх передчасного старіння. Плодово-ягідні культури, які не отримали протягом теплого сезону необхідної кількості вологи, страждають від морозів, гірше плодоносять на наступний рік. Тому стабільне зрошення надасть змогу отримати плоди та ягоди відповідної якості, що сприятиме їх подальшій повній реалізації.

Наявність системи зрошення при закладанні плодово-ягідних насаджень є одним із показників забезпечення ефективного використання грантової підтримки. Адже хороші врожаї можна отримати лише в умовах зрошення.

ЧИ ПОТРІБНО ВКАЗУВАТИ ДЖЕРЕЛО ВОДОЗАБОРУ?

Так, адже наявність водозабору є обов’язковим критерієм. Водозабір - це гідротехнічна споруда, що здійснює забір води з джерела живлення (ріки, озера, водосховища, свердловини та ін) з метою подачі необхідної кількості води певної якості (питної, виробничої, сільськогосподарської та ін.). Визначення джерела водозабору є важливою складовою системи зрошення. Це можуть бути річки, озера, ставки, водосховища, підземні води та інші доступні джерела води, дозвіл на користування якими оформлений відповідним чином. Джерело водозабору необхідне для впевненості, що система зрошення після висадки насаджень буде працювати та насадження будуть забезпечені вологою.

ЧОМУ ПРИ РОЗРОБЦІ ПРОЕКТУ ПОТРІБНО ВРАХОВУВАТИ КРИТЕРІЇ ЩОДО МІНІМАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ?

Мінімальна кількість садивного матеріалу, вказана у додатку 2 до Порядку, розрахована на основі інтенсивної технології вирощування відповідних культур та ефективності використання садивного матеріалу на 1 га задля забезпечення продуктивності насаджень та рентабельності виробництва.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux