Як подати заяву

Опубліковано 14 березня 2024 року, 10:47

З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Через «Дію» можна подавати заяви на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для кар’єри.

Грантова програма з компенсації вартості будівництва модульних теплиць допоможе залучити аграріям до 7 млн. грн.

Умови участі в програмі:

  • Гранти надаються на будівництво модульної теплиці площею не менше 0,4 гектара та не більше 2,4 гектара відповідно до типового проекту з кількістю створених нових робочих місць або залучення до роботи у фермерському господарстві нових членів господарств не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на 1 гектар площі модульної теплиці для її будівництва (встановлення), придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію модульної теплиці з урахуванням максимального розміру гранту:
  • 0,4 — 0,6 гектара — 2 млн. гривень;
  • 0,8 — 1,2 гектара — 3,5 млн. гривень;
  • 1,6 — 2,4 гектара — 7 млн. гривень.

Гранти надаються на будівництво 1000 модульних теплиць у розмірі до 70 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці, але не більше 7 млн. гривень та за умови фінансування коштами отримувача (власними та/або кредитними) різниці між вартістю проекту будівництва модульної теплиці, зазначеною у заяві, та обсягом гранту. Частка співфінансування отримувача має становити не менше 30 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці, зазначеної у заяві.

Гранти надаються отримувачу в межах площі, визначеної вище.

Період працевлаштування сезонних працівників має становити не менш як вісім місяців протягом року.

Отримувач зобов'язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня із встановленням заробітної плати таким особам у розмірі, не меншому ніж встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати, що підтверджується сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за заробітною платою, нарахованою особам, з якими трудові договори було укладено протягом відповідного строку, у розмірі, не меншому, ніж розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, розрахований з мінімальної заробітної плати.

Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях сільськогосподарського призначення, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років на дату подання заяви.

Вирощування культур (в разі фінансування за рахунок коштів гранту) має бути здійснено садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, або Державного реєстру патентів на сорти рослин (крім декоративних рослин).

Учасник програми зобов’язаний встигнути реалізувати проект за 12 місяців. Щонайменше протягом трьох років з дати закінчення реалізації проекту будівництва модульної теплиці він має продовжувати діяльність у теплиці та сплачувати податки й збори.

Також учасники проекту можуть залучити кредитні кошти за програмою «5-7-9».

Алгоритм отримання гранту на модульну теплицю для підприємців:

Подати заяву, кошторис та проект теплиці через портал «Дія».

Типовий проект можна завантажити за посиланням.

Очікувати на перевірку документів банком та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Дочекатися рішення від Мінагрополітики щодо надання гранту та підписати договір із уповноваженим банком (на сьогодні це Ощадбанк та Укрексімбанк).

Відкрити окремий банківський рахунок, перерахувати на нього свій відсоток співфінансування.

Отримати грант та використовувати кошти, подаючи до банку договори та рахунки, на придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), зазначених у кошторисі.

Якщо умови гранту не виконані, то грантоотримувач повертає різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. У разі нецільового використання коштів учасником він втрачає фінансову підтримку в межах програми.

Варто зауважити наступне:

– після здійснення оплати витрат, пов’язаних з реалізацією проекту будівництва модульної теплиці у розмірі 50-55 відсотків перерахованих коштів гранту та повної оплати коштів гранту, уповноважений банк перевіряє наявність придбаних матеріалів та обладнання, пов’язаних з реалізацією проекту будівництва модульної теплиці;

– якщо вартість матеріалів та обладнання, зазначена в договорі, вища вартості, яка зазначена у проекті (кошторисі) будівництва модульної теплиці, зокрема на різницю податку на додану вартість, отримувач повинен забезпечити доплату такої різниці за рахунок власних коштів;

– оплата витрат, пов'язаних з реалізацією проекту будівництва модульної теплиці, проводиться у період не більше 12 місяців з моменту зарахування гранту на рахунок декільком постачальникам (продавцям) матеріалів та обладнання, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не менше ніж 12 повних місяців до моменту отримання рішення про надання гранту, у межах вартості проекту будівництва модульної теплиці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux