Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства

Опубліковано 14 березня 2024 року, 12:45

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 (із змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства. Відповідно до зазначеної постанови, отримувачі грантів розробляють проекти будівництва модульних теплиць та подають заяви через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

В ході реалізації даного Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, виникають ряд питань зі сторони підприємств, які бажають взяти участь у даній програмі. На питання, що найчастіше лунають ми спробуємо відповісти.

ДЕ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЬ З ТИПОВИМ ПРОЕКТОМ МОДУЛЬНОЇ ТЕПЛИЦІ?

З типовим проектом модульної теплиці можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики за посиланням.

ЧИ МОЖНА ПОВТОРНО ПОДАВАТИ ЗАЯВИ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ?

Так, у випадку усунення виявлених недоліків отримувач грантів має можливість повторно подати через вебпортал електронних послуг – Портал Дія.  

ХТО МАЄ ПРАВО РОЗРОБЛЯТИ ПРОЕКТ ТЕПЛИЦІ?

Порядок розроблення проектної документації на будівництво об'єктів затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 р. за № 651/19389 (далі - Порядок № 45). Цей Порядок визначає процедуру розроблення проектної документації на будівництво об’єктів та поширюється на суб’єктів містобудування.

Об’єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та/або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури (абз. 8 п. 1 Порядку)

Проектувальник - це юридична особа, яка має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із законодавством отримали кваліфікаційний сертифікат, який підтверджує спроможність виконання робіт щодо об’єктів відповідного класу наслідків (відповідальності), або фізична особа, яка згідно з законодавством має такий кваліфікаційний сертифікат (абз. 8 п. 1 Порядку).

Тобто, розробляти проект теплиці може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має у своєму складі відповідних сертифікованих фахівців.

ЯКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ МАЄ БУТИ ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОЕКТ ТЕПЛИЦІ?

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об’єктів будівництва.

Відповідно до частини першої ст. 31 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (тобто, Порядок № 45), з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм і правил та затверджується замовником.

Аналогічна норма міститься в статті 7 Закону України “Про архітектурну діяльність”.

ЩОДО КІЛЬКОСТІ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТКУ ТЕПЛИЧНОГО ГОСПОДАРСТВА

З 01 липня 2022 року стартувала нова урядова програма «єРобота». Урядова грантова програма «Є робота» передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Основною метою даної програми є створення нових робочих місць. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

З метою забезпечення надання грантів суб’єктам господарювання для створення або розвитку тепличного господарства та створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу», якою затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства (далі – Порядок).

Пунктом 4 Порядку визначено, що гранти надаються на будівництво модульної теплиці площею не менше 0,4 гектара та не більше 2,4 гектара відповідно до типового проекту з кількістю створених нових робочих місць або залучення до роботи у фермерському господарстві нових членів господарств не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на 1 гектар площі модульної теплиці.

Період працевлаштування сезонних працівників має становити не менш як вісім місяців протягом року.

Отримувач зобов’язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня із встановленням заробітної плати таким особам у розмірі, не меншому ніж встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати, що підтверджується сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за заробітною платою, нарахованою особам, з якими трудові договори було укладено протягом відповідного строку, у розмірі, не меншому, ніж розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розрахований з мінімальної заробітної плати.

За підсумками реалізації проекту будівництва модульної теплиці отримувач зобов’язується:

створити не менше чотирьох постійних та 10 сезонних нових робочих місць на 1 гектар модульних теплиць після введення об'єкта будівництва в експлуатацію, що підтверджується копією поданого до органів ДПС податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за останні звітні періоди. Період працевлаштування сезонних працівників має становити не менш як вісім місяців протягом року;

провадити підприємницьку діяльність з дати закінчення будівництва протягом не менше трьох років та сплачувати протягом трьох років з дати початку провадження діяльності до державного бюджету платежі у вигляді сплати податків та зборів, зокрема пов’язаних із працевлаштуванням працівників.

Довідково: Частиною другою статті 2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) передбачено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux