Як подати заяву

Опубліковано 14 березня 2024 року, 13:09

Урядова програма «єРобота», яка стартувала 1 липня, дає можливість агропідприємцям та фермерам отримати грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Грантова програма дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 10 000 000 гривень відповідно до суми на один гектар, зазначеної в додатку 2 (тут).

Цими коштами можна оплатити будь-які витрати пов’язані з реалізацією проекту висадки насаджень постачальникам (продавцям) матеріалів, згідно укладеного договору.

Гранти надаються у розмірі до 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень, але не більше 10000000 гривень відповідно до суми на один гектар, зазначеної в додатку 2, та за умови фінансування коштами отримувача (власними та/або кредитними) різниці між вартістю проекту висадки насаджень, зазначеною у заяві, та обсягом гранту. Частка співфінансування отримувача має становити не менше 30 відсотків вартості проекту висадки насаджень, зазначеної у заяві.

Гранти надаються виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень з встановленням системи зрошення та із зазначенням джерела водозабору.

Реалізацію проекту висадки насаджень отримувач повинен здійснювати на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років на дату подання заяви. Гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках. Водночас допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель).

Закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, або Державного реєстру патентів на сорти рослин.

Отримувач зобов'язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня із встановленням заробітної плати таким особам у розмірі, не меншому ніж встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати, що підтверджується сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за заробітною платою, нарахованою особам, з якими трудові договори було укладено протягом відповідного строку, у розмірі, не меншому ніж розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, розрахований з мінімальної заробітної плати.

Умови участі в програмі:

  • розробити проект плану висадки насаджень, що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проекту (детальна інформація тут);
  • мати у власності чи користуванні не менше ніж на 7 років на дату подання заяви земельну ділянку площею від 1 до 25 га (облаштування насадження має бути на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках);
  • офіційно працевлаштувати працівників згідно умов Порядку;
  • бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат вартості проекту висадки насаджень, зазначеної у заяві.

Алгоритм подачі заяви на отримання гранту на сад:

Подати заяву на отримання такого гранту можуть суб’єкти господарювання - юридичні особи та фізичні особи - підприємці - громадяни України, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами не менше ніж на 7 років на дату подання.

Подати заяву на отримання гранту на створення саду через портал «Дія».

Для цього слід зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису та заповнити онлайн-заяву.

До заяви обов’язково додати одним файлом у форматі PDF скановану копію:

проекту висадки насаджень, що підписана особою, яка його розробила (розробником);

проекту зрошення (у разі відсутності відповідного розділу з розрахунками в проекті висадки насаджень) із зазначенням джерела водозабору.

Після цього слід все підписати електронним підписом та відправити.

Заяви, подані без підписаного розробником проекту висадки насаджень, які не містять відомості щодо зобов’язання створити нові робочі місця, у разі неможливості підтвердити право власності на землі та/або користування землями відповідно до вимог Порядку та на не суміжних земельних ділянках, з порушенням відсоткового співвідношення розміру гранту до розміру вартості проекту висадки насаджень, а також з перевищенням заявленої суми компенсації на гектар насаджень – залишаються без розгляду.

Учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років та сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування працівників, а також створити робочі місця (з урахуванням культур насаджень – розрахунок тут).

Подальші кроки після погодження заяви:

  • очікувати на перевірку документів банком та Міністерством аграрної політики та продовольства України;
  • дочекатися рішення від Мінагрополітики про надання гранту та підписати договір із уповноваженим банком. Прийняте рішення оформлюється наказом;
  • відкрити окремий банківський рахунок, перерахувати на нього свій відсоток фінансування. Отримувач самостійно протягом 30 календарних днів здійснює переказ усієї суми коштів своєї частки співфінансування на рахунок отримувача;
  • отримати грант та використовувати кошти, подаючи до банку рахунки на оплату витрат, пов’язаних з реалізацією проекту висадки насаджень;
  • у разі встановлення факту нецільового використання гранту надання отримувачу будь-якої державної фінансової підтримки припиняється з моменту встановлення такого факту та протягом поточного і десяти наступних бюджетних періодів, а гранти повертаються до державного бюджету.

Варто зауважити наступне:

– після здійснення оплати витрат, пов'язаних з реалізацією проекту висадки насаджень, у розмірі 50 - 55 відсотків перерахованих коштів гранту та повної оплати коштів гранту уповноважений банк проводить перевірку наявності придбаних матеріалів та обладнання, пов'язаних з реалізацією проекту висадки насаджень, у спосіб, визначений відповідно до пункту 18 цього Порядку;

– якщо вартість матеріалів та обладнання, зазначена в договорі, вища вартості, яка зазначена у проекті (кошторисі) висадки насаджень, зокрема на різницю податку на додану вартість, отримувач повинен забезпечити доплату цієї різниці за рахунок власних коштів;

– оплата витрат, пов'язаних з реалізацією проекту висадки насаджень, проводиться у період не більше 12 місяців з моменту зарахування гранту на рахунок декільком постачальникам (продавцям) матеріалів та обладнання, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не менше ніж 12 повних місяців до моменту отримання рішення про надання гранту, у межах вартості проекту висадки насаджень.

Строк реалізації проекту висадки насаджень не повинен перевищувати 18 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Детальніше у презентації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux