портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 грудня 2012 № 830

Спільний наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агенства водних ресурсів України “Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2013 році”

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ                                                             ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ  

     ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ                                                                             РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

 26 грудня 2012 року                                                                              Київ                                                                                                    № 830

 

Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки

та дощувальних машин до роботи у 2013 році

 

Відповідно до статей 14, 16 Закону України “Про меліорацію земель”, Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Положення про Державне агентство водних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 453,

 

НАКАЗУЄМО:

 

1. Міністерству аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань агропромислового розвитку обласних, управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської та управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, Республіканському комітету Автономної Республіки Крим по водогосподарському будівництву та зрошуваному землеробству, басейновим управлінням водних ресурсів, обласним управлінням водних ресурсів, управлінням магістральних каналів, районним і міжрайонним управлінням водного господарства:

1.1. Організувати проведення ремонту насосних станцій, гідротехнічних споруд, каналів, трубопроводів, поливної техніки та дощувальних машин  для забезпечення готовності до роботи: зрошувальних систем на площі 818,9 тис. га - до 01 квітня і осушувальних систем на площі 2818,6 тис. га - до 01 червня.

1.2. Спільно затвердити основні обсяги робіт з очищення каналів, ремонту насосно-силового обладнання, гідротехнічних споруд, трубопроводів, поливної техніки та дощувальних машин у розрізі відповідальних виконавців, які забезпечать сталу роботу меліоративних систем і гарантоване виробництво сільськогосподарської продукції на зрошуваних і осушених землях, та довести їх до безпосередніх виконавців.

1.3. З метою ефективного використання зрошуваних земель до початку поливного сезону організувати навчання користувачів і власників зрошуваних земель та обслуговуючого персоналу основам зрошуваного землеробства із залученням навчальних центрів Мінагрополітики України, технічних шкіл та дорадчих центрів Держводагентства України.

1.4. Для визначення обсягів коштів, які потрібні водокористувачам для оплати вартості електроенергії, та уточнення площ поливу щодо конкретних господарств провести відповідну роботу стосовно складання із користувачами та власниками меліорованих земель (за згодою) протоколів-намірів на полив зрошуваних або зволоження осушених земель.

1.5. З метою забезпечення єдності вимірювань при комерційному обліку витрат води, поданої на зрошення та зволоження, підготувати пункти обліку води та засоби вимірювальної техніки для роботи у вегетаційний період.

1.6. До  початку  поливного сезону, на підставі актів готовності меліоративних систем до приймання води, враховуючи наявність у власників меліорованих земель коштів на оплату послуг, пов’язаних з подачею води на полив зрошуваних або зволоження осушених угідь, та за умови погашення ними боргів за надані відповідні послуги у 2012 році укласти договори на подачу води для проведення поливів між водогосподарськими організаціями і сільгосптоваровиробниками.

Інформацію про хід складання протоколів-намірів, укладання договорів на проведення поливів та орієнтовні обсяги коштів, які потрібні водокористувачам для оплати вартості електроенергії, подавати Мінагрополітики України та Держводагентству України щочетверга, починаючи з 10 січня 2013 року.

1.7. Відповідно до компетенції протягом року вжити заходів щодо сприяння прийняттю органами місцевого самоврядування рішень стосовно передачі з комунальної до державної власності об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства та віднесення до державної власності безхазяйних об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства.

2. Встановити, що організацію і контроль за ходом ремонтних робіт на внутрішньогосподарській меліоративній мережі (додатки 1, 2) здійснюють Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань агропромислового розвитку обласних, управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської та управління агропромислового розвитку районних державних адміністрацій: на міжгосподарській мережі (додаток 3) – Республіканський комітет Автономної Республіки Крим по водогосподарському будівництву та зрошуваному землеробству, обласні управління водних ресурсів, управління магістральних каналів, басейнові управління водних ресурсів та районні і міжрайонні управління водного господарства.

Інформацію про хід виконання завдань з підготовки меліоративних систем та державних магістральних каналів подавати Мінагрополітики України та Держводагентству України станом на 01 та 15 числа кожного місяця до завершення підготовчих робіт.

3. Управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської, управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та управлінням водного господарства Держводагентства України створити комісії із залученням користувачів і власників меліорованих земель та внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою)  і після закінчення ремонтно-підготовчих робіт провести обстеження готовності меліоративних систем до приймання води, враховуючи, що у непідготовлену меліоративну мережу вона подаватись не буде.

4. Міністерству аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань агропромислового розвитку обласних, управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської та управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій:

4.1. Надавати необхідну допомогу власникам внутрішньогосподарських меліоративних систем та сільгосптоваровиробникам щодо організації раціонального використання меліорованих земель, не допускати безпідставного їх переведення у не меліоровані.

4.2. Організувати ремонт, збереження та придбання нової поливної техніки та дощувальних машин у кількості, що забезпечить полив площ, передбачених цим наказом.

4.3. У березні 2013 року провести наради-семінари з керівниками і спеціалістами водогосподарських експлуатаційних організацій, сільгосптоваровиробниками та власниками внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою), на яких розглянути питання про готовність до роботи меліоративних систем, поливної техніки, дощувальних машин та організацію поливів.

4.4. При формуванні місцевих бюджетів внести на розгляд Верховної Ради України та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних рад і облдержадміністрацій пропозиції щодо виділення коштів на утримання внутрішньогосподарських меліоративних систем, які знаходяться у комунальній власності.

4.5. За участю центрів наукового забезпечення АПВ областей (за згодою) забезпечувати дотримання науково обґрунтованої структури посівних площ, систем удобрення і захисту рослин на меліорованих землях.

5. Республіканському комітету Автономної Республіки Крим по водогосподарському будівництву та зрошуваному землеробству, басейновим управлінням водних ресурсів, обласним управлінням водних ресурсів, управлінням магістральних каналів, районним та міжрайонним управлінням водного господарства:

5.1. Організувати ремонт магістральних каналів, головних насосних станцій, дренажних та станцій перекачки, від роботи яких залежить функціонування меліоративних систем у цілому, а також об’єктів, які забезпечують захист населених пунктів та сільгоспугідь від підтоплення та затоплення.

5.2. Надавати допомогу користувачам і власникам  внутрішньогосподарської меліоративної мережі (за згодою)  в її ремонті  та  технічному  обслуговуванні, навчанні обслуговуючого персоналу на договірних засадах. З урахуванням конструктивних особливостей та технічного стану меліоративних систем, необхідності впровадження ресурсозберігаючих технологій зрошення  за участю регіональних наукових установ Національної академії аграрних наук України (за згодою) надавати їм консультації щодо організації та способів поливу, режимів зрошення, типів і марок поливної техніки та дощувальних машин, які можна використовувати на зрошувальних системах.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Сеня О.В. та першого заступника Голови Державного агентства водних ресурсів України Яцюка М.В.

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                     І.Ю. Бісюк

 

Голова Державного агентства

водних ресурсів України                                                                                                                                                                      В.А. Сташук

 

ПОГОДЖУЮ

Міністр екології та природних 

ресурсів України                                                                                                                                                                         О.А. Проскуряков

 Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux