портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Закону України від 04 червня 2013

Проект Закону України “Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо деяких питань виробництва біоетанолу)і”

Проект

 

З А К О Н    У К Р А Ї Н И

 

 

Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо деяких питань виробництва біоетанолу)

 

Верховна Рада України постановляє:

 

І. Внести до статті 229 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112, 2012 р., № 6, ст. 50) такі зміни:

1. У пункті 229.1:

1) у підпункті 229.1.11 виключити слова "біоетанолу та"

2) підпункт 229.1.15 викласти у такій редакції:

"229.1.15. Під час виробництва біоетанолу забороняється:

а) одночасне виробництво та зберігання спирту етилового і біоетанолу на одному підприємстві, крім випадків, коли виробництво та зберігання здійснюється на територіально відокремлених підрозділах підприємства;

б) зберігання біоетанолу на складах виробника без денатурації його бензином (1-10 відсотків);

в) зберігання на складах виробника спирту етилового".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно - правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

 

Голова Верховної  Ради України                                                                                                                                                           В.В. Рибак

 

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України" (щодо деяких питань виробництва біоетанолу)

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України" (щодо деяких питань виробництва біоетанолу)Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України" (щодо деяких питань виробництва біоетанолу) розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua / розділ Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів 2013).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України, e-mail: homichak@minapk.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                  В.М. Давиденко

 

Пояснювальна записка

до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України" (щодо деяких питань виробництва біоетанолу)

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України" (щодо деяких питань виробництва біоетанолу) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2013 року № 2986/3/1-13.

Згідно з підпунктом 14.1.14 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що біоетанол - спирт етиловий зневоджений, який виготовлений з біомаси для використання як біопаливо та належить до товарної позиції 2207 згідно з УКТ ЗЕД.

Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, спиртом етиловим.

Відповідно до частини першої статті 2 зазначеного Закону України встановлено, що виробництво спирту етилового може здійснюватися лише на державних підприємствах, а біоетанолу - на підприємствах усіх форм власності за наявності у них ліцензій.

Пунктом 229.1.11 статті 229 Податкового кодексу України встановлено, що переліки виробників біоетанолу та спирту етилового денатурованого (спирту технічного) для потреб підприємств, що виробляють продукти органічного синтезу, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

При цьому виробництво спирту етилового здійснюється тільки за мови отримання ліцензії на виробництво спирту етилового, а для виробництва біоетанолу суб’єкт господарювання повинен отримати не тільки ліцензію на виробництво, але і повноваження Уряду на здійснення зазначеного виду господарської діяльності.

Затвердження переліку підприємств - виробників біоетанолу шляхом прийняття постанови Уряду створює перепони у розвитку ринку біопалив в Україні, оскільки у разі появи на ринку нових суб’єктів господарювання, які матимуть технічні можливості виробляти біоетанол, виникає необхідність внесення доповнень до зазначеного акту Уряду, що потребує значного часу.

Зважаючи на те, що ліцензія (спеціальний  дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із видів діяльності протягом визначеного строку, для отримання якого   підприємства - виробники спирту етилового повинні отримати відповідні дозволи та атестат виробництва, проектом пропонується виключити положення Податкового кодексу України, яким встановлено, що переліки виробників біоетанолу затверджуються Кабінетом Міністрів України, що дозволить спростити дозвільну систему у сфері виробництва біоетанолу, та узгоджуєюся із державною стратегією дерегуляції щодо спрощення здійснення підприємницької діяльності, зокрема з положеннями Програми економічних реформ на 2010- 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості" проведено реорганізацію державних спиртових заводів шляхом приєднання до ДП "Укрспирт", на базі яких створено структурні підрозділи ДП "Укрспирт", у тому числі Лужанське та Хоростківське місця провадження діяльності ДП "Укрспирт", які здійснюють виробництво біоетанолу.

Оскільки фактично виробництво спирту етилового та біоетанолу на даний час здійснюється територіально відокремленими структурними підрозділами ДП "Укрспирт", а також враховуючи те, що виробництво біоетанолу може здійснюватися не тільки спиртовими заводами, але і, зокрема, цукровими заводами, проектом Закону України пропонується внести відповідні зміни до підпункту 229.1.15 пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є спрощення дозвільної системи у сфері виробництво біоетанолу шляхом виключення положення Податкового кодексу України, яким встановлено, що переліки виробників біоетанолу затверджуються Кабінетом Міністрів України, а також внесення відповідних змін до підпункту 229.1.15 пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством податків і зборів України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект розміщений на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проекту Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дозволить спростити дозвільну систему у сфері виробництва біоетанолу, що сприятиме розвитку виробництва біопалив в Україні.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України -

керівник апарату                                                                                                                                                                                          О.В. Сень

Проект Закону України не є регуляторним актом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux